Сьогодні у Києві відкрили ще одну мініскульптуру проєкту “Шукай!” — вона присвячена київській перепічці. Ця скульптура розташована в центрі столиці, поруч із віконцем, де з 1986 року продають культову вуличну їжу.
З нагоди події “Наш Київ” пригадує, де ще у місті можна знайти міністатуетки, що вони символізують та як виглядають.
Мініскульптура "Повернення додому"
Мініскульптура являє собою два поїзди, які прибувають на першу платформу залізничного вокзалу Києва. Один з поїздів — з військовими з Краматорська, інший — з-за кордону. Залізничний вокзал стає локацією-символом українців, які прямують додому або повертаються з фронту — з моменту відкриття скульптура слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому.
- Адреса: мініскульптура “Повернення додому” знаходиться на Центральному залізничному вокзалі Києва (площа Вокзальна, 1), поблизу лаунжу Visa.
Мініскульптура “Цукровий бурячок”
На стіні одного з корпусів КПІ є мініскульптура “Цукровий бурячок”. Її присвятили родині київських меценатів-цукрозаводчиків, які вкладали гроші у розбудову міста у кінці 19 та на початку 20 століття.
- Адреса: на стіні першого корпусу Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” (КПІ), Берестейський проспект, 37.
Мініскульптура, присвячена літері “Ї”
Мініскульптура, присвячена літера "Ї" — символу української ідентичності. Вона складається з елементів вітражів кампусу КНУ, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року. Вони не підлягають відновленню, але в цій композиції отримали нове життя.
- Адреса: на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 14.
Мініскульптура, присвячена княгині Ользі
Міністатуетка княгині Ольги з мечем, що розкриває головний секрет пам’ятника княгині на Михайлівській площі. В оригінальній версії пам’ятника — Ольга поставала з мечем у руках. Але тоді образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана, тому меч прибрали, а в руки вклали хрест.
“Наша ж мініскульптура повертає княгині її законну зброю і нагадує, що кожна українка — це Ольга, у кожної з нас свій меч. Причому ним може бути й усмішка, і значуща мовчанка, і влучне слово, і вчасна дія”, — зазначають автори ініціативи “Шукай!”.
- Адреса: на Великій Житомирській, 2, на фасаді Дипломатичної академії України (Михайлівська площа).
Мініскульптура “Паляниця”
Мініскульптура на Подолі, присвячена українській паляниці. Паляниця не тільки символізує гостинність українців, а й стала своєрідним паролем, за яким своїх відрізняють від чужих.
- Адреса: на фасаді готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 1.
Мініскульптура “Прочитано”
Дві бронзові галочки, які означають, що отримувач прочитав повідомлення у месенджері. "Мініскульптура присвячена всім, хто чекає на ті дві галочки довгими годинами або й нескінченними днями. Рідні пишуть військовим, військові — побратимам, діти — батькам на окупованих територіях, а всі разом — своїм найдорожчим людям", — коментує авторка проєкту “Шукай!” Юлія Бевзенко.
- Адреса: на стіні книгарні “Сенс”, яка знаходиться на Хрещатику, 34.
Мініскульптура “Герої”, присвячена полеглим воїнам
Мініскульптуру на Аскольдовій могилі присвятили полеглим воїнам. Вона зображує воїна, який прихилив коліно перед українським прапором. Скульптуру спеціально розмістили нижче рівня очей людини, щоб розгледіти фігуру можна було лише ставши на одне коліно.
- Адреса: на стіні дзвіниці церкви Святого Миколая Чудотворця біля пантеону українських героїв на Аскольдовій могилі.
Мініскульптура "Привид Києва"
Мініскульптурка присвячена збірному образу бійців 40-ї бригади тактичної авіації, які з початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних сил боронять небо над столицею та Київською областю.
- Адреса: на вулиці Богдана Хмельницького, 56–А, фасад CITYHOTEL.