Останнім часом татуювання у стилі "партак" набирають все більшої популярності. Що таке партак, чому партаки стали модними та хто їх набиває — давайте розбиратися.
Що таке партак?
Відмінність партака від звичного всім тату гостро впадає у вічі. Партак складно назвати витвором мистецтва. Це тату виглядає так, ніби його набив майстер-новачок нашвидкуруч. Від звичайного тату партак відрізняється простотою композиції, лінії, практично відсутністю забарвлення та наявністю лише одного кольору.
З першого погляду партаки виглядають як тюремні наколки. І це не дивно — можна сказати, що "партак-стайл" бере свій початок із місць позбавлення волі. Ув'язнені б'ють партаки, щоб відрізнятися за статусом, чином та кількістю проведених за ґратами років. Саме слово "партак" із тюремного жаргону перекладається як "татуювання".
Згодом такі мінімалістичні татуювання пішли у масову культуру. Зараз партаки — це прості малюнки або написи розміром від 1 см до 3 см. І якщо у в'язниці партаки б'ються звичайною швейною голкою, то в тату-салоні майстер за допомогою машинки спеціально надає їм видимої недбалості.
Чим партак відрізняється від портака?
Грубо кажучи, портак — це "очікування та реальність".
Слово "портак" походить від слова "напортачити". Таким чином виходить, якщо партак — це тату, виконане в партак-стилі, то портак — це зіпсований малюнок, зроблений невмілим майстром. Навіть недосвідчена у питанні людина відразу відрізнить портак по кривих лініях, що розплилися, неякісним фарбам і відсутності в малюнку пропорцій. Портаки завжди виглядають дуже комічно та безглуздо.
Які можуть бути партаки?
Партаки можуть бути абсолютно різними. Класика — це герої мультфільму, релігійні символи, зірки, написи, тварини, сонце, місяць, абстрактні фігури і так далі.
Партаки можуть бути навіть патріотичними. Наприклад, кияни, які через тату хочуть зізнатися в любові до рідного міста, можуть набити зображення листя каштана, телефонний код 044, силует Батьківщини-матері, напис "Київ" або схему київського метрополітену. У столиці безліч стильних та відомих символів — тут можна не обмежувати свою фантазію.
Яке значення мають партаки і кому варто їх набивати?
На відміну від тюремних наколок, які мають певне значення, партаки на тілах звичайних людей не несуть якогось чітко прописаного смислового навантаження. Для кожного володаря партака таке тату має своє особисте значення. Сенс партака може бути пов'язаний з якоюсь подією з життя людини, нагадуванням про те, що не хочеться забувати, про дану собі обіцянку та інше. Для когось партак взагалі є оберегом. Або ж партак може бути просто прикольним малюнком, що сподобався.
Набивати партаки можуть усі охочі — і хлопці, і дівчата. Якихось гендерних чи вікових обмежень тут не існує. До того ж цей стиль тату став уже настільки популярним, що ніхто не здивується подібному малюнку на тілі юної красуні чи інтелігентного хлопця.
Де набити партак?
Внаслідок свого мінімалізму партаки стильно виглядають на будь-яких частинах тіла — руках, ногах, пальцях, під колінами та навіть на обличчі. Таких маленьких татуювань може бути багато.
На пальцях зазвичай б'ють літери та символи, під колінами — прості короткі слова, такі ж партаки можна набити і на обличчі. Практично на будь-якій частині тіла стильно виглядають зображення героїв мультфільмів та інших вигаданих персонажів.
Ще одна відповідь на запитання "Де бити партак?" — у тату-салоні. Слід вибрати досвідченого і перевіреного майстра, щоб замість партака не отримати портак.
Як вивести партак?
Партак — це модно, стильно, молодіжно. Але часом буває, що мода минає, малюнок набридає чи втрачає своє значення. Тоді перед власником партака постає питання: як вивести татуювання?
На щастя, в наш час тату — це не про "на все життя". Сучасні технології дозволяють швидко і майже безболісно позбутися непотрібного зображення на тілі. Це можна зробити за допомогою лазера.
Серед найбільш сучасних та популярних можна виділити три види лазера:
- рубіновий — довжина хвилі до 694 нм, імпульс тривалістю 3 мс, проникає у шкіру на глибину 1 мм;
- олександритовий — довжина хвилі до 755 нм, імпульс тривалістю 300 мс, проникає на глибину 1,8 мм;
- неодимовий — довжина хвилі до 1064 нм, імпульс тривалістю 10 нс, проникає на глибину до 8 мм.
Більш докладно про те, як підготуватися до виведення партака, як проходить процедура виведення татуювання за допомогою лазера і які є протипоказання до неї — можна почитати в нашому матеріалі. Зверніть увагу, що вкрай не рекомендується виводити партак в домашніх умовах. Для цього слід звернутися до фахівця.