Як позбутися татуювання
Фото ілюстративне: revitalizeuspa.com

У кожного можуть бути свої причини для того, аби видаляти татуювання. Хтось слідує моді або прибирає невдалий малюнок із тіла, а для когось зображення, яке раніше мало важливе значення, сьогодні просто втратило сенс. Словом, ваше тіло — ваше діло. 

Ми ж тут не для того, аби розмірковувати про "тату — це на все життя". На щастя, сучасні технології дозволяють швидко і безпечно позбутися малюнків на тілі, які втратили актуальність. Тож, розповідаємо, які методи видалення тату існують, як підготуватися до процедури, скільки вона може коштувати і які протипоказання існують.

Чому люди хочуть вивести тату? 

Причин може бути безліч. Від "помилок юності" й неякісної роботи майстра до мінливої моди і ситуацій, коли тату заважає у повсякденному житті.

Приміром, тату на відкритих ділянках тіла (руки, шия, обличчя) можуть стати проблемою під час працевлаштування або зміни професії. Звісно, усе залежить від роботодавця та стереотипів у суспільстві. Утім, такі випадки не є рідкістю. 

Особливо гостро питання про видалення тату постало з початку широкомасштабної війни в Україні. Насамперед це стосується військових у зоні бойових дій та цивільного населення на тимчасово окупованих територіях, де люди вимушені приховувати патріотичні тату, аби просто залишитися живими. 

Які є способи видалення тату? 

Якщо вам на думку одразу спадає сцена із фільму "Гладіатор" Рідлі Скотта, де Рассел Кроу здирає із плеча тату легіонера Римської Імперії, то хочемо вас заспокоїти — на відміну від методик II століття, сьогодні все значно простіше. Звісно, десь ще можна прочитати про видалення тату за допомогою струму, хірургічного висічення, хімічного пілінгу або термічного пошкодження шкіри. Утім, сьогодні найбезпечнішим і найпопулярнішим методом є лазерне видалення. Тож про нього і поговоримо. 

Суть лазерного видалення тату полягає у тому, що імпульс ударною хвилею розбиває колірний пігмент, який згодом виводиться організмом. Такий спосіб не залишає шрамів чи рубців і переважно не викликає опіків. До того ж, від дозволяє практично повністю видалити татуювання. 

Серед найбільш сучасних та популярних можна виділити три види лазера:

  • рубіновий — довжина хвилі до 694 нм, імпульс тривалістю 3 мс, проникає у шкіру на глибину 1 мм;
  • олександритовий — довжина хвилі до 755 нм, імпульс тривалістю 300 мс, проникає на глибину 1,8 мм; 
  • неодимовий — довжина хвилі до 1064 нм, імпульс тривалістю 10 нс, проникає на глибину до 8 мм. 

Якщо перші два види лазера добре виводять поверхневі тату чорного і темних холодних відтінків, то неодимовий може впоратися і з теплими кольорами, наприклад, червоним. 

Також спеціалісти виділяють пікосекундний лазер, але це більше про тривалість імпульсу, а не про окремий вид. Довжина хвилі у нього може складати 532 нм, 755 нм або 1064 нм, утім імпульси у 100 разів коротші, ніж у неодимового. Зазначимо, що саме наносекундні (неодимовий) та пікосекундні лазери здатні ефективно справлятися зі складними кольорами і не викликати термічного пошкодження хромофор — молекул у шкірі, які відповідають за колір та поглинають світло.

Як вивести татуювання

Як відбувається видалення тату лазером? 

Отже, лазер розбиває колірний пігмент на мікрочастинки, які потім виводяться організмом. Перш за все, пучок світла реагує на колір, тому найлегше позбутися чорних тату, а білий чи тілесний колір лазер може практично не бачити. 

Пікосекундний лазер здатний вивести татуювання на 95-97%. Усе залежить від віку тату, якості та кольору чорнил, а також від техніки виконання, яку застосовував майстер. Приміром, складніше видалити свіжі тату або зображення, виконанні пігментом на основі оксидів металів. Натомість, що світліша шкіра і темніший малюнок, то легше його позбутися. 

До того ж, що складність процедури залежить і від того, де розташоване тату. Найкраще виводяться зображення на руках, ногах, грудях та сідницях. А от у місцях, де жирової тканини не так багато (пальці, щиколотки тощо) зробити це буде важче.  

Кількість процедур, яка потрібна для повного виведення малюнку, може визначити майстер після аналізу татуювання і типу шкіри. Також фахівець озвучить вам фінальну вартість курсу. В середньому, для того, аби повністю позбутися тату, потрібно 3-4 процедури на пікосекундному лазері або 8-15 процедур на наносекундному. Вартість видалення зображення площею 20 кв. см може варіюватися від 500 до 3000 гривень за сеанс, залежно від виду лазера. 

Які є протипоказання до лазерного видалення тату? 

Перед тим, як розпочати лазерне видалення татуювання, фахівець аналізує глибину залягання пігменту, тип шкіри та відсутність або наявність запальних висипань. Звісно, у певних ситуаціях мастер може відмовити вам у наданні послуг. Зокрема, існує низка протипоказань, при яких виведення тату лазером не проводять: 

  • наявність онкологічних патологій;
  • гепатит;
  • цукровий діабет;
  • пошкодження або запалення шкіри на ділянці з тату;
  • захворювання шкіри (псоріаз, вовчак, екзема, лишай);
  • схильність до утворення келоїдних рубців;
  • епілепсія;
  • період вагітності та лактації;
  • порушення згортання та системні захворювання крові;
  • загострення хронічних захворювань, зокрема, герпесу. 

Як видалитии тату

Як підготуватися до виведення тату і що робити після процедури? 

Перед тим, як виводити тату лазером, необхідно дотримуватися низки правил, аби не пошкодити шкіру. Зокрема, перед процедурою слід на 4 тижні відмовитися від засмаги на відкритому сонці чи візитів у солярій. У цей час варто оберігати шкіру від ультрафіолетових променів.  Також фахівці радять за 2-4 тижні відмовитися від прийому препаратів-фотосенсибілізаторів (діють після взаємодії зі світлом) і не використовувати на ділянці шкіри косметичні засоби на основі натуральних масел бергамоту, петрушки та цитрусових.

Після процедури майстер прикладає до шкіри лід та наносить шар пантенолу. Як правило, загоєння шкіри проходить без ускладнень. Утім, інколи місце татуювання може покриватися скоринкою, яку ні в якому разі не можна видаляти — через 5-7 днів вона пройде сама. 

Також після видалення тату лазером можуть виникати неприємні відчуття та ефекти: 

  • почервоніння шкіри;
  • легка набряклість;
  • потемніння;
  • лущення шкіри. 

При правильному догляді та дотриманні усіх порад спеціаліста, усі ці дискомфортні явища проходять самостійно протягом двох днів. Після процедури майстер також може порекомендувати засоби з пантенолом, якими варто обробляти місце татуювання. 

Упродовж наступних двох днів (або скільки скаже фахівець) ділянку шкіри, на яку впливали лазером, потрібно захищати від сонячних променів та пошкоджень. Також варто утриматися від відвідування сауни, лазні, гарячої ванни, спортзалу чи басейну і не купатися у відкритих водоймах. Під час прогулянок під сонцем захищайте шкіру кремом із SPF-фактором не нижче 50. 

Перерва між процедурами видалення має складати не менше місяця. За цей час шкіра встигне загоїтися і ви будете готовими до наступного сеансу. 

Де у Києві можна вивести татуювання?

Видалити татуювання можна у спеціалізованих салонах, медичних центрах або у клініках, які надають послуги лазерної косметології.

Аби вивести тату в Києві можна звернутися до:

  • Клініка лазерної медицини Med City на вулиці Павлівській, 26/41 (щодня з 9:00 до 21:00);
  • Центр лазерної косметології "Лазерхаус" (у Києві працюють 18 закладів мережі);
  • Клініка лазерної епіляції і косметології "Люменіс" (у Києві працюють 29 закладів мережі);
  • Салон лазерної TK Laser (у Києві працюють 8 закладів мережі);
  • Медичний центр CALM (у Києві працює два відділення дерматокосметології).

Як позбутися тату без видалення? 

Якщо справа лише у зображенні, то тату можна не видаляти зовсім. Натомість, його можна перекрити іншим малюнком. У такому випадку площа нового зображення має бути більшою за попереднє, а кольори — темнішими і холодними.

Це шість ідей татуювань для киян