Рух забрудненої води з Сейму, яка потрапила у Десну й рухається у бік Києва, сповільнюється. Про це повідомили у пресслужбі Міндовкілля. Швидкість забруднення сповільнилася в межах Чернігова на ділянці зруйнованого автомобільного мосту. По всій протяжності річки в межах Чернігова та нижче по течії до села Количівка ознаки забруднення не спостерігаються.
Крім цього, на ділянці річки Десна перед Черніговом продовжуються заходи з насичення киснем поверхневої води. У точках аерації вміст кисню за дві доби подвоївся. Колір води повертається до природного, сторонні запахи майже відсутні.
"Масову загибель риби вдалося зупинити. Є поодинокі випадки мору риби у селах Макошино та Салтикова Дівиця на Чернінівщині. У цілому, на території Чернігівської та Сумської областей зібрано по 12 тонн загиблої риби. Місцева влада та активісти розчищають притоки Десни, щоб риба могла дістатися місць, куди не дійшло забруднення", — розповіла міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Також Держводагентство та Держекоінспекція здійснюють посилений моніторинг стану забрудненості річок Сейм та Десна, розповіли в міністерстві. Результати вимірювання щоденно оновлюються на ресурсі "ЕкоЗагроза". Найближчим часом Укргідрометцентр спільно з Держводагентством нададуть оновлений прогноз щодо руху органічного забруднення Сейму та Десни у напрямку Києва.
Нагадаємо, 28 серпня 2024 року мер Вишгорода Олексій Момот повідомив, що у річці Десна виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону. Згодом у КОВА спростували цю інформацію та заявили, що перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна в межах Київської області не виявлено. Проте 29 серпня 2024 року Держводагентство підтвердило забруднення Сейму та Десни.
31 серпня 2024 року на Чернігівщині почали процес очищення води річки Десна від забруднення.