Метро на Виноградар: як будуватимуть тунелі від «Сирця» до «Мостицької»

В Києві триває будівництво метро на житловий масив Виноградар. У квітні цього року будівельники почнуть прокладати тунелі від станції метро «Сирець» до майбутньої станції «Мостицька» Сирецько-Печерської лінії. Про це повідомили у пресслужбі Київради.

Монтаж тунелепрохідницького щита для будівництва нових тунелів метро у бік Виноградара заплановано на березень. На початку місяця щит доставлять на будівельний майданчик станції «Мостицька». До кінця місяця щит будуть монтувати, а вже у квітні він розпочне проходку правого тунелю від «Мостицької» у бік станції «Сирець».

Проходження траси довжиною 1,3 кілометра триватиме приблизно пів року. Після того, як щит «вийде» на поверхню на «Сирці», його демонтують і знову повернуть на «Мостицьку». Звідти щит ще раз запустять до «Сирця» для прокладення лівого тунелю. Цей процес також триватиме близько пів року — десь до середини весни 2021-го.

Паралельно з роботами під землею назовні будуватимуть відкритим способом тунелі від «Мостицької» до майбутньої станції «Проспект Правди», а також самі станції.

Водночас столичні чиновники звернулися до «Київметробуду» із вимогою надати звіт щодо використання бюджетних коштів. Адже столична прокуратура підозрює підрядника у привласненні відсотків з грошей, що були виділені на будівництво нових станцій метро. А СБУ нещодавно прийшла з обшуками до «Київметробуду».

Як відзначають у столичній міській раді, «Київметробуд» запевнив їх, що співпрацює з правоохоронцями та наразі дотримується графіку робіт.

Нагадаємо, будівництво метро на житловий масив Виноградар стартувало у березні 2019 року. Зараз будується перша черга з двох станцій: «Мостицька» і «Проспект Правди». Загальна запланована вартість першої черги становить 6,3 млрд грн. Здати дві нові станції в експлуатацію планують в кінці 2021 року.

Водночас, в січні 2020 року керівництво «Київметробуду» заявило, що роботи з будівництва метро на Виноградар катастрофічно відстають від запланованих термінів. Тому генпідрядник проєкту вирішив перенести його запуск на рік. У компанії повідомили, що роботи над будівництвом метро ведуться не в повному обсязі через проблеми серед керівництва.

Однак пізніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що будівництво метро триває за графіком, і до кінця 2021 року міська влада планує відкрити нові станції «Мостицька» і «Проспект Правди».