До кінця 2024 року депутати Київради мають розробити концепцію ревіталізації міських водойм. До напрацювання планують залучити науковців та громадськість.
Про це повідомив заступник міського голови та секретар Київради Володимир Бондаренко.
За його словами, концепція передбачатиме план порятунку усіх водойм на 5 років, а також пілотний проєкт ревіталізації однієї з водойм у найближчому майбутньому.
"Ревіталізація міських річок є викликом для пострадянського урбаністичного простору. У світі практика ревіталізації річок розпочалася з кінця 1990-х років, і сьогодні має десятки успішних проєктів. Утім, в Україні це питання перебуває на рівні обговорення громадських ініціатив, створення та впровадження поодиноких проєктів", — підкреслив Бондаренко.
Кияни неодноразово порушували тему ревіталізації річок у зверненнях та петиціях. Остання з них — врятувати річку Либідь. У дописі наголошується, що місцева влада прагне повернути мешканцям Києва передусім історичні водойми, але в місцях, де це можливо з технічного боку. Найскладніша ситуація наразі склалася з річкою Либідь, яку можна ревіталізувати частково й лише на територіях відкритого протікання. Також, на думку науковців, річка Почайна на Оболоні не підлягає відновленню. Але землям вздовж русла можуть надати статус історичного ландшафту, щоб зберегти від забудови прилеглі території.
Загалом у столиці протікає майже 70 малих річок й струмків, частина з них знаходяться у підземних або наземних колекторах. На правому березі — це річка Либідь, Почайна з притоками Глибочиця та Сирець, притоки річки Ірпінь (Нивка та Горенка), р.Віта. На лівому березі — р. Дарниця, численні озера та ставки.
Раніше ми писали, що в озеро Синє на Виноградарі скидатимуть чисту артезіанську воду.