Повномасштабна війна в Україні помітно впливає на психологічний стан громадян та сприяє емоційному вигоранню. Причинами такого стану можуть бути хронічна втома, безсоння, нав’язливі думки та довготривалий стрес.
Зазвичай вигорання розвивається поступово — спершу активність підвищується, а потім різко спадає. Важливо не ігнорувати перші сигнали проблеми, адже без своєчасної допомоги емоційне вигорання може призвести до депресії, посилення тривожності чи навіть до фізичних недугів.
Симптомами емоційного вигорання під час війни можуть бути повторювані думки, труднощі зі сном, проблеми з концентрацією й пам'яттю.
Водночас про емоційне виснаження свідчать роздратування через новини (зокрема ті, що стосуються війни), зниження інтелектуальної продуктивності, апатія, відчуття безпорадності та ізоляція від суспільства.
Симптоми можуть проявлятися по одному або комплексно, залежно від особливостей нервової системи конкретної людини. Синдром емоційного вигорання також часто супроводжується синдромом хронічної втоми.
За психологічною допомогою та ефективним лікуванням можна звернутися до центру інноваційної психології та ментального відновлення "Експіо" — у закладі пропонують ефективні методи лікування: різні види психотерапії, зокрема класичну, тілесно-орієнтовану та арт-терапію.
Про більш комплексні та інноваційні методи лікування емоційного вигорання можна дізнатися в нашому матеріалі.