Як зняти емоційну напругу: прості та ефективні способи
Pixabay

Час від часу ми відчуваємо емоціональну напругу. Здається, що нічого не виходить та все падає з рук. Нічого не хочеться робити, або навіть не хочеться нікого бачити. Як собі допомогти? Як себе перезавантажити та налаштувати на позитив. Пропонуємо прості та ефективні способи, які точно знімуть стрес та покращать ваш емоціональний стан.

Спорт

Спорт допомагає нам зміцнити фізичне здоров’я.  Його вплив на ментальний та емоційний стан важко переоцінити. Спорт це дуже простий та надзвичайно ефективний спосіб впоратися зі стресом та напругою. Вправи змушують ваше тіло звільняти ендорфіни, речовини у мозку, які заспокоюють біль та стрес. Фізична активність також знижує рівень гормонів стресу — кортизолу та адреналіну. Навіть 20 хвилин вправ на день допомагають людини стати спокійнішою, а ефект тримається ще декілька годин після сесій. Спорт допомагає у комплексі лікування депресій та важких ментальних розладів.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, а одразу купляти абонемент в спортзал страшно, можете спробувати пробне заняття за півціни у мережі фітнес студій для зайнятих hiitworks.

Мережа фітнес студій hiitworks

Прогулянка

Якщо ви відчуваєте, що не можете зосередитися, постійно хочете спати або відчуваєте сильний стрес — можна вийти на пішу прогулянку. Навіть 20-30 хвилин на свіжому повітрі знизить рівень кортизолу, гормону стресу. Не знаєте куди піти? Сядьте у перший автобус та проїдьте три, чотири зупинки. Коли ви вийдете, то йдіть у напрямку дома. Так ви позбудетесь відчуття, що прогулянка немає цілі. Під час прогулянки звертайте увагу на все, що вас оточує — на дерева, цікаву архітектуру, людей. Подумайте про те, що вас тривожить під іншим кутом зору. Найкраще на емоційний стан впливає перебування на природні.

Прогулянка До речі, на прогулянку можна запросити друзів. Буде плюсом, якщо у них є собака, з якою можна буде пограти та попестити. Тварини добре знімають стрес.

Дихальні вправи

Просте зосередження на вашому диханні може суттєво знизити емоціональну напругу. Зміна стилю дихання знижує рівень стресу та допомагає тілу та мозку впоратися з проблемами за лічені хвилини. Плюсом є те, що ніхто не помітить, що ви це робите.  Якщо емоціональний дискомфорт чи стрес захопили вас зненацька, наприклад, на діловій зустрічі чи у кінотеатрі, дихальні вправи допоможуть швидко та непомітно все владнати.

Дихальні вправиІснує безліч дихальних практик. Наведемо пару прикладів:

  • Вдихайте, дивлячись, як ваш живіт наповнюється киснем. Порахуйте до трьох поки вдихаєте. Затримайте дихання на одну секунду. Потім повільно видихайте через ніс, також лічачи до трьох;
  • Вдихайте через ніс та уявляйте, що ви вдихаєте спокійне, мирне повітря. Уявляйте, що кисень розподіляється крізь у вашому тілі. Коли видихаєте думайте про те, що емоційна напруга та стрес покидають ваше тіло.

Порадуйте себе

Зробіть те, що принесе вам задоволення, але не нашкодить. Це не про "напитися" або "наїстися". Це про емоційне задоволення, яке наступного дня не змусить вас шкодувати. Подумайте, що ви давно хотіли зробити, але відкладали на потім. Саме час це зробити! Послухайте музику, почитайте книжку, прийміть ванну з піною. Ви можете заказати доставку їжі, щоб не турбуватися про те, що ваші рідні будуть голодні. Виділіть годину, дві або навіть цілий день на ваші особисті забаганки. Не сваріть себе, що ви щось не встигаєте. Якщо ви не зробите для себе тайм-аут, рівень стресу буде тільки підвищуватися.

ЧитанняДо речі, прибирання дуже гарно знімає стрес, особливо, якщо ви бачите результат своєї роботи. Під час розбирання речей у шафі ви також впорядковуєте свої думки. Але прибирати потрібно у гарному настрою, щоб не додати собі непотрібних негативних емоцій.

Ароматерапія

Запахи грають дуже важливу роль у формуванні відносин між нами та всесвітом. Усі ми у цьому переконалися після останніх років епідемій ковіду. Підбір ароматів, які нас оточують, можуть істотно вплинути на настрій та навіть тіло. Отже, ароматерапія може застосовуватися як ефективний засіб боротьби зі стресом та напругою. Запах може зарядити енергією або допомогти зосередитися та допомогти роботі мозку. Аромотерапія може навіть допомогти усунути біль у м’язах. Найефективніші аромати для зняття напруги це: лаванда, ромашка, помаранч,  сандал, бергамот, іланг-іланг, неролі.

АроматерапіяВи можете наповнити своє життя ароматами за допомогою свічок, аромаламп, дифузорів, зволожувачів повітря, косметики з натуральних ароматів. Знайдіть аромат якій допомагає зняти емоційну напругу саме вам.