«Темна конячка» на виборах у Києві: що відомо про майже кандидата в мери Сергія Притулу

Верховна Рада призначила проведення місцевих виборів на 25 жовтня цього року. За відповідну постанову Кабміну 15 липня проголосували 326 народних депутатів. Вже цього літа партії мають провести з’їзди, де будуть висунуті кандидати на посаду столичного мера.

Тож цієї осені у Києві будуть заново обирати мера та депутатів Київради. Це те, що відомо. Невідомо — кого обиратимемо. Тож давайте розбиратись разом. Цим циклом матеріалів НашКиїв.UA ближче познайомить вас з кандидатами у мери Києва.

Наразі достеменно відомо про амбіції чинного міського голови Віталія Кличка знову поборотись за цю посаду. На внутрішніх праймеріз президентської партії «Слуга народу» перемогла народна депутатка Ірина Верещук. Про бажання взяти участь в мерських перегонах також заявив депутат VIII скликання, голова новоствореної партії «Народовладдя» Юрій Левченко. А в лютому ВО «Свобода» оголосила, що від партії піде Андрій Іллєнко.

Поки нічого конкретно не оголошували, але вже потрапили у соцопитування Сергій Притула, Андрій Пальчевський, Ігор Смешко, Гарік Корогодський, Олексій Гончаренко та Олександр Попов.

Сьогодні ми розглянемо потенційного кандидата на посаду очільника столиці, шоумена та радіоведучого Сергія Притулу, який, ймовірно, буде балотуватись від партії «Голос». Нещодавно на своїй сторінці у Facebook очільниця партії «Голос» Кіра Рудик опублікувала спільне фото з Сергієм Притулою, підписавши його: «Настрій — хороший, перспективи — гарні!» На пропозиції коментаторів висунути Притулу кандидатом в мери народна депутатка так і не підтвердила, що є такі наміри, але й заперечувати не стала.


Сергій Притула. Хто він?

Притула народився 22 червня 1981 року на Тернопільщині. Освіту здобув в Тернопільській академії народного господарства (нині Тернопільський національний економічний університет). Там же майбутній шоумен почав грати в КВК (Клуб веселих та кмітливих). У той самий час Сергій Притула пройшов кастинг та розпочав кар’єру ведучого на тернопільському радіо.

У 2000-2001 роках навчався в коледжі Лондона. Однак покинув його та почав працювати різноробочим. Повернувшись до України, обійняв посаду студентського декана свого університету та водночас працював на радіо.

Вже у 2004 році Сергій Притула переїжджає до Києва, де проходить кастинг та стає ведучим телеканалу «Інтер». Крім того, у цей же період він бере участь у стендап-проєкті Comedy Club UA, а згодом стає ведучим «Нового каналу», а також автором та співпродюсером скетч-шоу «Файна Юкрайна».

Крім того, Притула став автором та учасником багатьох інших гумористичних шоу, актором у фільмах та незмінним ведучим українського відбору до міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення».

З початком війни в Україні (з 2014 року) Притула активно займається волонтерством.

У політику Сергій Притула увійшов влітку минулого року, висунувшись кандидатом на парламентських виборах від партії «Голос». Відтоді бере участь в політичних шоу. Там він запам’ятався перепалками з кандидатом від «Опозиційного блоку» Євгеном Мураєвим. Обережно критикує команду Порошенка.

Коментуючи участь Притули у команді «Голосу», тодішня голова партії Юлія Клименко зазначила, що він має великі політичні амбіції, зокрема і щодо місцевих виборів.

За результатами парламентських виборів партія «Голос» набрала лише 5,83%, що дозволило їй провести до парламенту 17 депутатів. Притула, який посідав 30 місце у списку, народним депутатом не став.

Однак після парламентських виборів Сергій Притула залишився у політраді партії «Голос».

Пізніше він запустив свій Youtube-канал, де, зокрема, критикує чинну та стару політику. Деякі з цих відео ставились на рекламу.

Водночас від коментування столичної політики він відмовлявся, посилаючись на те, що є журналістом, тому щодо його коментарів треба домовлятись з PR-відділом «Нового каналу», на якому він працює.

Чи піде Сергій Притула в мери Києва — поки достеменно не відомо. Сам він ще не дав конкретної відповіді на це питання.

«Мені регулярно друзі скидають ті чи інші опитування, ту чи іншу соціологію. Я туди дивлюся, десь мені смішно, десь — не зовсім, тому що тільки за останні десь тижні три це вже якась третя чи четверта соціологія. В якійсь я є, в якійсь мене немає. В одній у Кличка якісь там відсотки, у Пальчевського, ще у когось. Я сиджу і не розумію», — коментував у квітні своє можливе балотування Притула.

Тоді ж він заявив, що київські вибори для нього не є пріоритетною історією і що наразі йому є чим зайнятись.

Водночас голова партії «Голос» Кіра Рудик у травні заявила, що їхня команда точно буде висувати свого кандидата на посаду мера столиці. Пізніше вона підтвердила, що цим кандидатом може бути Сергій Притула.

Однак, остаточне рішення ухвалюватиме з’їзд партії, який відбудеться у середині серпня.

Як стверджує Кіра Рудик, «партія готує багато сюрпризів».

Перспективи

Згідно з соціологічними дослідженнями, що були проведені у грудні минулого року, Сергій Притула був лідером довіри серед Киян: 35% опитаних заявили, що довіряють йому. Згодом, в квітні цього року, соціологи обіцяли йому стабільне друге місце на виборах з рейтингом 9,1%. Однак вже в липні його рейтинг впав до 3,8%.

За словами політичного консультанта Петра Охотіна, рейтинг довіри до Притули можна пояснити тим, що проти нього не велася прицільна чорна кампанія.

«У політичних та експертних колах відомо, що Сергій Притула через свою дружину є родичем Віталія Хомутинника (нардеп від «Партії регіонів». — ред. ). І тому опоненти Притули будуть підв’язувати те, що у Хомутинника і Притули спільна теща, отже це спільна сім’я», — коментує Охотін.

На думку експерта, Притулі потрібно розпочинати свою кампанію з роботи з електоратом на місцях. Тобто в районах столиці. Це може закріпити рейтинг довіри та чинити протидію чорним кампаніям. Крім того, на думку Охотіна, кандидату Притулі слід показати, що він не тільки кмітливий жартівник, а й успішний господарник.

Ще одне слабке місце потенційного кандидата Притули, на думку експерта, те, що він виходець з Галичини. Це погано асоціюється з Києвом.

«Притула поки ніяк себе не показав як експерт в господарстві. Тому, швидше за все, він буде робити собі образ на медійності та гуморі. Однак є великий ризик, що до жовтня 2020 року люди втомляться від просто “хороших хлопців”. І лише веселого та прикольного кандидата їм буде замало», — розповідає Охотін.

Насамкінець зазначимо, що той факт, що ні партія, ні Притула досі однозначно не оголосили про його висування, також відображається на рейтингах, що поступово просідають. Недобре на результати виборів може вплинути і те, що партія «Голос» втратила підтримку половини свого електорату.