Прем'єри фільмів в Україні

У березні головні мережі кінотеатрів в Україні — “Планета кіно” та Multiplex — оголосили, що відновлюють роботу. Так, не у всіх містах та не всі кінозали. Однак навіть часткове повернення роботи кінотеатрів сьогодні для людей є сигналом, що життя продовжується. А будь-яка реінкарнація звичних життю речей зараз необхідна не менш ніж повноцінна перемога на фронті.

Ми розпитали очільників “Планети кіно” та Multiplex про те, як мережі переживають кризу, про плани, прем'єри та загрози з неба, на які потрібно зважати, навіть сидячи у кінозалі.

Я думаю, що будь-яка людина або бізнес переживає стан війни дуже важко. Це серйозна економічна криза, яка на жаль, має багато аспектів непередбачуваності. Тобто, лише математично дуже важко прогнозувати хід подій, їхній результат та наслідки… Ми дуже постраждали під час ковіду, але навіть та ситуація була більш прогнозована, ніж війна, де багато чого не залежить від наших дій та є багато нових аспектів і нюансів. Однак у березні ми вирішили відкрити свої кінотеатри у Львові, усвідомлюючи, що там багато сімей, дітей, яким просто вкрай необхідна емоційне розвантаження. Люди налякані та переживають нелюдський стрес. У такому стані дуже шкідливо перебувати довгий час, з нього дуже важко виходити, особливо дітям. Саме тому ми повернули на екрани багато сімейного та анімаційного контенту, запропонували дуже низькі ціни на квитки, надали можливість волонтерам приводити групи дітей з тих сімей, які не можуть собі дозволити заплатити навіть цю ціну за квиток. І почали працювати.

Завдяки позиції ТРЦ, де ми знаходимося, нам надали кризові умови праці в орендованих приміщеннях. Наразі у нас вже працюють всі наші кінотеатри мережі, тобто у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах. Не працюють кінозали у Харкові, але сподіваємося, що незабаром і там буде відкриття. Ми оптимісти й віримо нашим ЗСУ.

Ми не звільнили персонал, адже дуже важко переживаємо такі речі. Протягом кількох місяців ми платили частину зарплати для того, щоб люди могли підтримувати свої сім’ї. Зараз поступово повертаємося до звичного режиму праці. Виняток лише Харків, де ми платимо частину зарплатні основному складу працівників, щоб утримати найкращих. Для нас це дуже важливо.

Прем’єри фільмів та повітряні тривоги

Повернення голлівудських студій було найбільшим викликом для нашого бізнесу, адже вони дуже довго вагалися. Їх турбували питання безпеки людей, безпеки контенту, де кожний блокбастер має бюджет кілька сотень мільйонів доларів. Вони дуже переживали, чи надійно захищені канали передачі контенту, чи зможуть локальні дистриб'ютори сплачувати роялті, коли зараз діють серйозні обмеження на валютні платежі.

Також питання виникло із самим процесом дубляжу фільмів. Багато хто з акторів у війську, хтось виїхав у безпечні місця. Однак всі дуже активно працюють над тим, щоб кінотеатри в Україні відновили свою нормальну роботу щонайшвидше.

Прем’єри у “Планеті Кіно”

Усі прем'єри можна переглянути за цим посиланням.

На сьогодні що у кінотеатрів, що у країни загадом є одні й ті самі ризики. Серед них — повітряні тривоги, які серйозно відбиваються на нас та нашій роботі. Ми вимушені скасовувати багато сеансів та повертати квитки. Наразі це і є найбільша загроза для нас і той аспект, який нереально прорахувати у прогнозах подальшої роботи. Але постійні мінування кінотеатрів та ТРЦ, що відбувалися до війни, дали нам досвід того, що робити в таких позаштатних ситуаціях. Що має робити персонал, що говорити і як діяти із глядачем. Це все відпрацьовано у кожному нашому кінотеатрі.

Ми вмикаємо світло у залах й пропонуємо глядачам перейти у бомбосховище. Модель роботи не сильно відрізняється від тієї, яку застосовували під час «мінувань».

У разі повітряної тривоги сеанси фільмів переривають. Адміністратор скеровує глядачів до найближчого укриття. Зокрема, у Києві це підземний паркінг біля Блокбастеру, сусідня школа №9 біля Мануфактури. Після закінчення тривоги глядачеві пропонують інший сеанс або компенсують перерваний.

Наразі важко сказати, чи стало більше людей у кінотеатрах у порівнянні з тим самим “ковідом”. Але у мене дуже позитивні відчуття щодо поновлення роботи. Зараз, коли ми почали поступово отримувати новий контент, ми все більше бачимо глядачів у наших кінотеатрах. Впевнена, що коли ми вийдемо у робочих графік прем'єрних показів з усіма країнами світу, ми зможемо говорити, що кінобізнес в Україні живий. Сподіваюся, це станеться вже протягом червня.

Про майбутнє кінотеатрів в Україні

Знаєте, ми вже пережили багато різних криз й дуже вдячні українському глядачу. Наші люди — великі фанати різних фільмів, жанрів та форматів.

Похід у кінотеатр – доволі доступний вид відпочинку. І саме тоді, коли людина обмежена у своїх можливостях, саме кінотеатри стають місцем зустрічі із друзями, відпочинком для всієї сім'ї. Впевнена, так буде й зараз. А ми працюватимемо над тим, щоб нашим глядачам було цікаво, комфортно та безпечно.

Ми тотально зачинили кінотеатри з початком війни. Перші з них відчинили тільки наприкінці березня — два кінотеатри у Львові та один у Хмельницькому. Ще декілька кінотеатрів відчинили у квітні. Йдеться про Одесу, Кривий Ріг та парочку кінозалів у Києві наприкінці місяця.

На сьогодні працюють 11 кінотеатрів з 30, які є у нашій мережі. На жаль, є кінотеатри під окупацією, як у Херсоні, є зруйновані. Це один кінотеатр у Маріуполі, два у Харкові та один у Києві, у ТРЦ Retroville. Їх ми не відчинимо швидко. 

Рішення про відкриття тих чи інших кінотеатрів ми ухвалюємо, оцінюючи ризики. Якщо розуміємо, що це буде безпечно, відчиняємо зали. Серед найближчих планів — запустити ще декілька кінотеатрів у Києві. Але, знову ж таки: ми рухаємося, спираючись на безпекову ситуацію.

На жаль, для певної кількості нашої команди ми були вимушені ввести режим призупинення трудового контракту. Йдеться про персонал у тих містах, де зруйновані або пошкоджені кінотеатри. Однак ми нікого не звільнили.

На сьогодні в мережі умовно є три категорії працівників:

  • невеличка команда, яка працює у відчинених кінотеатрах та декілька працівників офісу, які необхідні для забезпечення цієї роботи;
  • декілька працівників із центрального офісу, які працюють для підтримки життєдіяльності компанії. Це бухгалтерія, юридичні спеціалісти тощо. Вони отримують не повні оклади, тому що, на жаль, зараз немає можливості платити їм повну суму;
  • люди, які через відсутність умов не можуть працювати. Їх ми підтримуємо матеріально. Якщо до середини березня ми платили працівникам повну зарплатню, то зараз щомісяця виплачуємо 3820 грн. Це невеликі гроші, але принаймні щось, враховуючи, що кінотеатри довгий час взагалі не працювали.

Найбільші ризики, з якими мі зіштовхнулися — це безпека. Перед відкриттям першого кінотеатру ми тренували людей та випрацьовували стандарти з того, як швидко діяти на випадок повітряної тривоги чи будь-якої іншої небезпеки. Зараз компанія має стандарт, як робити у випадку загрози. Працівники знають, де розташоване бомбосховище. Коли починається повітряна тривога, ми призупиняємо покази та оперативно виводимо всіх, хто присутній у кінотеатрі. Після закінчення тривоги ми:

  • продовжуємо трансляцію, якщо тривога була нетривала;
  • якщо тривала, то пропонуємо або відвідати показ цього ж фільму, але в іншому залі на іншу годину. Дату відвідувач обирає сам: це може бути той самий день, а може інший;
  • або повертаємо гроші.

Проблеми, які нам довелося вирішувати, теж можна поділити на три типи:

  • запуск кінотеатрів та підтримка в дуже скороченому режимі;
  • перемовини з дистриб'юторами, світовими студіями щодо надання актуального контенту. На це пішло близько півтора місяця;
  • перемовини з партнерами мережі, яким на сьогодні ми не можемо вчасно оплачувати поточні рахунки та ін.

Прем’єри та відвідувачі кінотеатрів

Сьогодні ми працюємо жвавіше, ніж у квітні чи березні. Нарешті з’являється хоча б трохи контенту. Півтора тижня тому на екрани вийшов “Бетмен”, на цьому тижні будуть прем’єри “Фантастичних звірів: Таємниці Дамблдора”, та мультфільму “Поганці”.

Щодо подальших прем’єр, є обережно позитивні очікування. Ми провели ряд перемовин зі світовими студіями й вони обіцяють, що якщо не буде загострення ситуації, в Україні будуть ті самі прем’єри, що й у світі.

Серед фільмів, які у планах показів Multiplex:

Усі прем'єри можна переглянути за посиланням.

Щодо відвідувачів, звісно, є падіння. У квітні це -96% від довоєнного часу.

4% відвідувачів — це драматично мало і великий виклик для того, щоб утримувати існування компанії.

Але відвідувачі дуже позитивно реагують на відкриття кінотеатрів. Вони кажуть: це півтори-дві години трохи іншого життя. Життя в іншій атмосфері, не в новинах та не в тих реаліях, які існують сьогодні. Тому кіно має позитивний психологічний ефект на людей.

Про майбутнє кіноіндустрії

Ми позитивно дивимось у майбутнє й віримо, що справимось з викликами що сьогодні, що надалі. Так, це не буде швидко, великими ривками, але потроху ситуація ставатиме краще.

Я не думаю, що після перемоги або у процесі її виборювання сприйняття кіноіндустрії зміниться. Людей цікавить кіно. Це приємні враження та якісне проводження часу. Та й контенту ставатиме дедалі більше. Він буде захопливішим і більш видовищним. Це світова тенденція, тому для людей похід у кіно буде ставати тільки цікавішим.