Житній ринок на Подолі в Києві отримав охоронний статус: що відомо

Житній ринок, що у Подільському районі столиці, отримав охоронний статус.

Про це повідомила депутатка Київради Євгенія Кулеба.

Ринок став ще ближчим до отримання статусу об'єкта культурної спадщини — профільна консультативна рада схвалила облікову документацію на об’єкт на вул. Верхній Вал, 16.Житній ринок на Подолі в Києві отримав охоронний статус: що відомоЖитній ринок на Подолі в Києві отримав охоронний статус: що відомоЖитній ринок на Подолі в Києві отримав охоронний статус: що відомоТепер це памʼятка архітектури місцевого значення "Житній критий ринок з допоміжними технічними спорудами" — проводити на обʼєкті можна лише реставраційні роботи. 

"У фахівців-пам’яткоохоронців немає жодних сумнівів у винятковій цінності Житнього ринку. Це зразок архітектури «другої хвилі» модернізму, який вирізняється унікальними конструктивними й художніми особливостями та новаторськими інженерними рішеннями свого часу", — зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.Житній ринок на Подолі в Києві отримав охоронний статус: що відомоОблікову документацію детально доопрацювали з урахуванням усіх пропозицій і рекомендацій експертів. 

Водночас активіст Дмитро Перов зауважив, що до облікової документації об’єкту включили абзац, який надає можливість визнання аварійним і виключення будь-якого елементу ринку з предмету охорони — тобто, в ході реставраційних робіт щось можуть визначити аварійним або непридатним і замінити чи сильно переробити.

UPD: В КМДА уточнили, що Житній ринок отримає статус щойно виявленої пам’ятки культурної спадщини протягом місяця.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова. 

Наступним кроком буде підготовка та подання пакету документів до Мінкульту для присвоєння Житньому ринку статусу об’єкта культурної спадщини. Водночас інформація, що будівля ринку вже отримала охоронний статус, не відповідає дійсності.

"Звісно, ми б хотіли, щоб усе відбувалося так швидко, але законодавством встановлено інші терміни", — додала посадовиця.

Сьогодні Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини схвалила облікову документацію на цей об’єкт на вул. Верхній Вал, 16. Після затвердження протоколу, Департамент охорони культурної спадщини матиме 30 днів для розробки проєкту наказу про внесення Житнього ринку до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Києва. 

І лише після цього починається підготовка подання до Мінкульту — на це відведено не більше 30 днів. Саме Міністерство прийматиме фінальне рішення про присвоєння статусу пам'ятки.

Раніше "Наш Київ" повідомляв, що активісти відреставрують барельєф "Спартак" з однойменного столичного стадіону

Понад 1500 пам’яток культурної спадщини постраждало через російську агресію — Мінкульт