Видання "Закарпатська школа живопису" зібрала понад 100 творів закарпатських митців різних поколінь, щоб дослідити унікальне явище в українському мистецтві під назвою "Закарпатський Барбізон". Йдеться про каталог, в якому представлені роботи творців-засновників традицій цієї школи, старшого та молодшого покоління й митців нонконформістів. Він є продовженням однойменної виставки, що наразі триває у Національному музеї "Київська картинна галерея".
Видання презентує широке жанрове розмаїття закарпатського малярства. Серед робіт переважає пейзажі – панорами Карпат, міські та сільські краєвиди А. Кашшая, А. Мартона, 3. Шолтеса, В. Габди й І. Шутєва.
Характерною ознакою творчості митців закарпатської школи є фольклоризм, що прослідковується в картинах Ф. Манайла, В. Микити, Ю. Герца, Т. Данилича. Ціла низка портретів та натюрмортів, що увійшли До видання увійшли низка портретів та натюрмортів спадщині Г. Глюка.
Картини намальовані в сміливій кольоропластиці з використанням різноманітних мистецьких форм — від фігуративного живопису, абстрактних композицій і до сакральних, народних мотивів. Видання доповнене матеріалом з доцільності експозиційного вирішення, яка розкриває особливості закарпатської школи.
"Кожна експозиція має свою логіку, а доцільність експозиційного вирішення мотивується наявністю конкретних експонатів, виставкової площі тощо. Ця побудова надає можливість скласти уявлення про характерні особливості розвитку закарпатського мистецтва впродовж 100 років, від авангардних експериментів до формалістичних різновидів сьогодення — через наявність в експозиції багатьох прізвищ, жанрового та стилістичного розмаїття" — зазначила кураторка виставки Олена Боримська.
В альбомі представлено 142 зображень робіт представників школи та експозиції виставки. Видання доповнили біографіями митців та мисткинь, а також статтями про феномен закарпатського мистецького осереддя.
Побачити оригінали робіт та ознайомитись з виданням можна на виставці "Закарпатська школа живопису" у Національному музеї "Київська картинна галерея", що триватиме до 27 жовтня.
Вартість квитка: 300 грн повний, 150 грн пільговий.
Адреса: вулиця Терещенківська, 9
Режим роботи: крім понеділка та четверга, з 11:00 до 18:00, у вівторок з 11:00 до 19:00.
Раніше ми писали, що у видавництві Creative Publishing вийшла книга "Cooking on the Wild Сучасна гастрономія в глибинах Карпат".