Chas.News not found

Cтраница не надена

Извините, но такой страницы нет на нашем сайте. Вероятно, введён некорректный адрес, или страница была удалена. Возможно поиск поможет найти?

Як тренуються люди з інвалідністю: розмова з Уляною Пчолкіною

Напередодні забігу Wings for Life World Run говоримо з його учасницею Уляною Пчолкіною, яка 14 років тому отримала травму спинного мозку на рівні грудного відділу і з того часу пересувається на візку. Після Табору активної реабілітації Уляна спробувала себе у біатлоні, пару років займалася бальними танцями і врешті знайшла себе у пара-карате. 2014 року спортсменка стала першою чемпіонкою світу з карате в категорії ката серед жінок. Сьогодні вона є організаторкою таборів активної реабілітації для людей з травмами спинного мозку.

Уляна розповідає, як тренуються люди з травмами, та пояснює, чому 75% тренування варто спрямовувати на м’язи, які не працюють внаслідок травми.

«Я винна собі якісне життя, яке я хочу»

Розуміння того, що я можу жити активним насиченим життям і мати все, що хочу, прийшло до мене через два роки після травми. Мені у цьому допоміг Табір активної реабілітації, де я побачила таких самих людей, як я: інструкторів та інструкторок із схожими травмами, які вели незалежний спосіб життя, були самостійними та вчили цього нас. Там я взяла для себе багато побутових знань, отримала навички управління візком, навчилася спускатися сходами, але найголовніше − я зрозуміла, що мені ніхто нічого не винен, тільки я винна собі якісне життя, яке я хочу. Завдяки табору я дізналася про можливість займатися професійним спортом. Спочатку спробувала себе у біатлоні, згодом бальні танці, але так і не закріпилася у цих видах − не моє. Досить випадково у моєму житті з'явилося пара-карате. Цей вид спорту прийшов в Україну 2012 року, і я одразу потрапила на збори та почала тренуватися. А 2014-ого здобула перемогу на першому чемпіонаті світу для людей з інвалідністю.

З карате я пішла, але зараз продовжую активно займатися фітнесом для себе, щоб бути у формі. Мої тренування проходять з тренеркою, яка має фах і з реабілітації. Окрім звичайних вправ, вона додає специфічні − спрямовані на м’язи, у яких порушені функції.

Уляна Пчолкіна на тренуванні. Фото: Микита Завілінський

«75% навантаження потрібно − на м’язи, які не працюють»

Я займаюся три рази на тиждень по півтори-дві години. Це тренування на все тіло з підсиленням на окремі групи м'язів, які щоразу прораховує тренерка. Я не занурююся глибоко у процес, просто довіряюся тренерці та отримую задоволення і результати.

У людей, які користуються візком, мають бути розвинуті м'язи на руках та плечовому поясі

У тренувальному процесі варто давати більше навантаження на м’язи, які отримали порушення функцій. Якщо у людини травма спинного мозку в грудному відділі хребта, то всі м'язи нижче у неї вже функціонують частково або зовсім не працюють. Але все одно вправи на прес та поясницю також потрібно виконувати. Навіть на пошкоджені м’язи варто робити навантаження.

Підготовка до вправи. Фото: Микита Завілінський

Також необхідно робити вправи для спини. Коли пересуваєшся на візку, плечі розвертаються вперед, ти згинаєшся, м’язи спини працюють погано. Це найголовніша проблема усіх, хто багато сидить − ми починаємо сутулитися. Тому важливо виконувати вправи для м'язів спини, наприклад, лодочки і підтягування, аби було чим «тримати» осанку.

Вправа для розвитку м'язів спини. Фото: Микита Завілінський

Вправа, яка добре розвиває м'язи спини − підтягування широким хватом. Вона дозволяє пропрацювати широчайші м'язи.

Я не занурююся глибоко у процес, просто довіряюся тренерці та отримую задоволення і результати.

Також слід прокачувати грудні м’язи, біцепс і тріцепс, дельтовидні − м’язи рук і плечей мають працювати і бути в тонусі.

Жим лежачи. Фото: Микита Завілінський

Вправи жим лежачи та жим лежачи в нахилі необхідні для пропрацювання грудних м'язів.

Заняття на «лижному» тренажері. Фото: Микита Завілінський

Вправа на «лижному» тренажері спрямована на грудні м'язи: розвиває середні і верхні м'язи грудей.

Усім, хто має травму спинного мозку, раджу займатися хоча би в домашніх умовах і максимально підтримувати свій фізичний стан

Після навантаження обов'язкова розтяжка, адже вона забезпечує еластичність м‘язів та покращує циркуляцію крові, знімає напругу після тренування. Я від природи гнучка і з дитинства займалася карате, але все одно не пропускаю розтяжку зараз. До того ж, після травми спинного мозку у мене з'явилося неврологічне порушення − неконтрольоване скорочення м’язів, гіпертонус. Це сигнал спинного мозку, який перервався, і неначе б’є по м'язах. Його можна порівняти із судомами. Щоб зменшити тонус у м’язах ніг, тренерка обов'язково розтягує мені ноги.

Розтяжка ніг. Фото: Микита Завілінський

У мене був період, коли я кинула тренування, але через деякий час відчула, що мені стало важче пересідати з візка. У людей, які користуються візком, мають бути розвинуті м'язи на руках та у плечовому поясі. Коли не тренуєшся, фізична форма втрачається. Я відчула, що стала не такою легкою на підйом, тому швидко побігла до спортзалу. Усім, хто має травму спинного мозку, раджу займатися хоча би в домашніх умовах і максимально підтримувати свій фізичний стан.

Вдома також можна робити розтяжку та займатися бодіфлексом − дихальними вправами. Коли я читала книжку про цей вид тренувань мене вразило, що авторка бодіфлексу, описала, як ним можуть займатися люди з інвалідністю. Це було одразу після травми, але я досі постійно повертаюся до дихання за цією системою.

«Для мене головне не перемогти, а підтримати забіг»

Зараз я підсилюю тренування з розрахунку того, що мені треба буде бігти Wings for life World Run. Моя ціль − здолати не менше 10 кілометрів. Минулого року, не напружуючись, було 7, тоді чому б не спробувати пробігти 10? Але для мене головне − кайфувати від того, що я роблю, а основна ціль цього року − залучити якомога більше людей. Ми запускаємо флешмоб і заохочуємо всіх людей пробігти до марафону свої 20 кілометрів. Звісно, не за один раз, а в сукупності.

Для мене головне не перемогти, а підтримати забіг, адже він спрямований на пошуки дієвих способів лікування травм спинного мозку. Я дуже хочу, щоб люди в майбутньому мали можливість відновитися. На сьогодні немає дієвих способів, які б на 100% відновлювали роботу спинного мозку і втрачених функцій. Тому для мене Wings for life дуже особистий, він про мою історію, про мене та про людей, які живуть з наслідками травм. Ми влаштовуємо наступний Табір активної реабілітації «Школа активної реабілітації для жінок з інвалідністю «Я зможу!» так, щоб учасниці змогли потрапити на забіг і випробувати свої сили, повірити в себе.

Ми продовжимо вчити людей жити з наслідками травм активним і насиченим життям, ставати максимально незалежними від нових обставин життя

Ну а поки, триває пошук дієвих методів лікування, ми − Група активної реабілітації, закликаємо чоловіків і жінок, що отримали травми спинного мозку, жити сьогодні, не чекаючи на чарівника. Зі свого боку, ми продовжимо вчити людей жити з наслідками травм активним і насиченим життям, ставати максимально незалежними від нових обставин життя.

Wings for LIfe World Run 2018 року. Фото надано RedBull

Wings for Life World Run – це всесвітній благодійний забіг, метою якого є збір коштів для пошуку методів лікування травм спинного мозку. 100% вступних внесків учасників спрямовуються на пошук та дослідження методів лікування травм спинного мозку. Учасники стартують одночасно по всьому світу, об’єднуючи усі континенти, і незалежно від часу, пори року та погодних умов у їхній місцевості. Долучайся до забігу 5 травня у Києві, Одесі та Ужгороді.

Матеріал підготовано RedBull та опубліковано за згоди компанії. 
Читайте також: «Уляна Пчолкіна: «Коли щось втрачаєш, ти розумієш, скільки інших можливостей тобі відкриває світ».

Элина Свитолина победила во втором раунде Олимпийских игр в Токио
Фото: facebook.com/UkrainianTennisFederation

Украинская теннисистка Элина Свитолина прошла в 1/8 финала Олимпиады в Токио. Первая ракетка Украины обыграла австралийку Айлу Томлянович (51-я ракетка мира) во втором раунде на Олимпийских играх-2020. 

Об этом сообщила Федерация Тенниса Украины на своей странице в Facebook

Свитолина обыграла Томлянович в двух сетах из трех. Первая партия завершилась со счетом 4:6 в пользу австралийки, а вторая и третья — 6:3 и 6:4 соответственно в пользу украинки. В результате, поединок завершился со счетом 2:1 — победу одержала Элина Свитолина.

Украинская теннисистка прошла в 1/8 финала Олимпиады-2020. В следующем раунде Свитолина сыграет со спортсменкой из Греции — 14-й ракеткой мира Марией Саккари. Поединок состоится 27 июля. 

Также на сайте Национального олимпийского комитета Украины сообщили, что украинские теннисистки Людмила и Надежда Киченок прошли в четверть финала Олимпийских игр в Токио. В 1/8 финала украинки в двух сетах переиграли итальянок Сару Эррани и Ясмин Паолини (7:6 и 6:2). За выход в полуфинал сестры Киченок поборятся с российскими теннисистками Вероникой Кудерметовой и Еленой Весниной.

Олимпиада-2020: фехтовальщик Игорь Рейзлин выборол «бронзу»

 

Олимпиада-2020: фехтовальщик Игорь Рейзлин выборол «бронзу»
Фото: noc-ukr.org

Украинский фехтовальщик Игорь Рейзлин завоевал «бронзу» для сборной Украины на Олимпийских Играх в Токио. Об этом сообщают в Национальном олимпийском комитете.

На Олимпиаде-2020 в индивидуальных соревнованиях шпажистов Рейзлин успешно дебютировал с победы над двумя титулованными представителями Швейцарии, преодолев сначала Беньямина Штеффена (15:11), а затем Макса Хайнцера (15:12).

Фото: noc-ukr.org

В четвертьфинале украинец заставил сложить оружие главную сенсацию турнира 18-летнего Мохаммеда Эль-Сайеда из Египта. Лишь представитель Франции — Роман Каннон сумел поставить преграды на пути нашего фехтовальщика (10:15).

В бронзовой встрече с итальянцем Андреа Сантарелли, Игорь Рейзлин сумел навязать свой бой и со счетом 15:12 завоевать историческую для мужской украинской шпаги олимпийскую награду в индивидуальных соревнованиях.

Фото: noc-ukr.org

Рейзлин стал единственным украинским шпажистом, который прошел в полуфинал соревнований Олимпиады-2020. 

Напомним, что первую медаль Украине на Олимпийских играх в Токио принесла дзюдоистка Дарья Билодид. Она завоевала «бронзу» в весе до 48 кг.

Джаред Лето напомнил о том, как два года назад поднимался на киевский мост
Скриншот из видео: instagram.com/jaredleto

Фронтмен группы 30 Seconds to Mars Джаред Лето опубликовал на своей странице в Instagram видео двухлетней давности, на котором он снял свой экстремальный отдых в Киеве. На видео музыкант поднимается на один из пилонов Рыбальского моста и делает на его вершине селфи.

«Выходной день в Киеве два года назад. Кто хочет заняться скалолазанием?», — подписал видео Джаред. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JARED LETO (@jaredleto)

На смонтированном ролике видно, как музыкант проходит возле таблички «Вхід суворо заборонено» и поднимается на вершину моста. В начале видео Джаред Лето отметил, что работа над мостом продолжается уже двадцать лет — в момент съемки видео мост уже разобрали, а на его месте начали строить транспортный заезд на Подольский мост. 

Поднялся наверх и сделал селфи: Джаред Лето опубликовал еще одно видео с Рыбальского моста

 

Безос показал видео изнутри корабля New Shepard во время полета в космос
Скриншот видео Джеффа Безоса

Американский миллиардер Джефф Безос опубликовал видео, в котором показал, что происходило в кабине корабля New Shepard во время недолгого полета в космос.

В полутораминутном ролике видно, как члены экипажа в невесомости покидают свои кресла, исполняют кульбиты, перебрасываются мячиком для настольного тенниса и веселятся. При этом в иллюминаторах корабля виден космос и очертания Земли.

«Вот как это начинается», — прокомментировал видео Безос.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

Напомним, 20 июля миллиардер Джефф Безос вместе с еще тремя членами экипажа совершил полет в космос на корабле New Shepard своей компании Blue Origin. На борту также были его 53-летний брат Марк Безос, 82-летняя летчица Уолли Фанк и 18-летний выпускник Оливер Даемен.

Джефф Безос успешно слетал в космос на ракете New Shepard: как это было

 

Новым главой МВД назначили Дениса Монастырского: что о нем известно
Фото: sluga-narodu.com

На заседании в пятницу, 16 июля, Верховная Рада назначила министром внутренних дел главу правоохранительного комитета ВР, депутата от «Слуги народа» Дениса Монастырского. За такое решение проголосовал 271 народный депутат.

В ходе своего представления Монастырский заявил, что основным направлением его работы будет борьба с организованной преступностью, развитие патрульной полиции, усиление безопасности в регионах и внедрение современных технологий во всех сферах МВД.

«Огромное внимание я планирую сосредоточить на борьбе с организованной преступностью, так называемыми "ворами в законе" и криминальными авторитетами. Именно через них совершается значительное количество тяжких и особо тяжких преступлений», — акцентировал новый министр.

Также Монастырский заявил о дальнейшем развитии системы автоматической фиксации нарушений ПДД и внедрение современных технологий контроля за дорожным движением.

«Украинские дороги, которые сейчас масштабно реконструйовуються в рамках Программы Президента» Большая стройка «, должны быть не только красивыми, но и безопасными. Штрафы за перегрузки будут платить не только перевозчики, но и настоящие виновники перегрузки — заказчики таких перевозок», — пообещал министр МВД.

Что известно о Денисе Монастырском

По данным движения «Честно», Денис Монастырский окончил юридический факультет Хмельницкого университета управления и права, с 2007 по 2017 годы он работал юристом в компании Hillmont Partners, Global Ties KC, ООО «Лигал Консалтинг» и другие.

В 2019 году Монастырского представили как эксперта «Команды Зеленского» по вопросам реформирования правоохранительной системы. Сначала он был помощником-консультантом на общественных началах депутата Антона Геращенко, но затем сам был избран нардепом от «Слуги народа».

В Верховной Раде Денис Монастырский был членом парламентской фракции «Слуги народа» и председателем парламентского комитета по вопросам правоохранительной деятельности.

Напомним, й3 министр внутренних дел Арсен Аваков написал заявление об отставке — документ опубликовали на сайте МВД. Причин такого решения Аваков не назвал.

Зеленский предложил назначить на должность министра внутренних дел главу комитета ВР по вопросам правоохранительной деятельности, депутата от «Слуги народа» Дениса Монастырского.

На заседании 15 июля Верховная Рада проголосовала за отставку Арсена Авакова с должности министра внутренних дел. За такое решение проголосовал 291 народный депутат.

Рада отправила министра внутренних дел Авакова в отставку