Як діяти у разі обвалу будинку

Після влучання російської ракети у житловий будинок у Дніпрі, внаслідок якого вже загинули понад 20 людей, Міністерство внутрішніх справ підготувало інструкцію щодо того, як слід поводитись у разі обвалу будівлі, спричиненого вибухом. 

Там нагадали, що ракетні обстріли можуть спричинити обвал будівлі. Тому, якщо ви не встигли потрапити в укриття і знаходитесь у будівлі, яка опинилась на межі обвалу, слід робити наступне:

  • Якнайшвидше покинути будівлю, але не користуватися ліфтом. При можливості слід попередити інших про загрозу обвалу. Слід зберігати спокій та не створювати тисняву під час спуску сходами. Після виходу з будівлі — відійти від неї якомога далі.
  • Якщо будівлю покинути неможливо, потрібно триматися якомога далі від вікон та балконів. За можливості, слід перекрити воду, газ та знеструмити приміщення. Найкраще буде розміститися у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом.
  • Якщо ви опинилися під завалами — кличте на допомогу, намагайтеся вивільнити руки та ноги. Якщо є така можливість — слід зателефонувати за номером 101. Також можна спробувати розбирати навколо себе завал, але не можна чіпати те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості слід стукати по трубах чи батареях.

Нагадаємо, 14 січня росія здійснила вже 12-у масовану ракетну атаку, випустивши 38 ракет по різних містах України. Одна з них влучила у багатоповерхівку у Дніпрі та зруйнувала цілий під'їзд, вбивши десятки людей. 

Росіяни обстріляли дві теплоелектростанції