На смітнику по вулиці Микільсько-Слобідській у Києві знайшли частини вітражної композиції "Симфонія світла" — твору художника-монументаліста Дениса Кутняхова. Цей вітраж, створений у 2010 році для дитячої музичної школи №13 імені Глінки, виявився викинутим під час ремонту, разом зі сценічним декором і розписами, що прикрашали стелю приміщення.
Про порятунок мистецького твору повідомила Олена Борисова, яка разом із Євгеном Требухом виявила фрагменти та передала їх на реставрацію. Реставрувати їх буде сам автор, Денис Кутняхов.
"Це дійсно моя робота. Чесно кажучи, в шоці. Якщо ця інформація правдива, то не розумію, чим саме ця вітражна композиція не сподобалась ідеологам і виконавцям того дійства", — написав автор твору.
Зображення одного з вітражів досі використовується на офіційній Facebook-сторінці музичної школи, попри те, що сам об'єкт було знищено.
Дослідниця модернізму Ельміра Еттінгер зазначила, що вітражі викинули далеко від школи, що ускладнило їх ідентифікацію. Проте ситуація набула несподіваного повороту: вітражі знайшли та зберегли.
Композиція "Симфонія світла" була створена у 2010 році в межах проєкту оновлення парадного входу музичної школи №13. Вітраж з орнаментом каштанів був вмонтований у стелю та підсвічував простір м’яким кольоровим світлом. Це рідкісний зразок сучасного монументального мистецтва, який нечасто зустрічається у закладах такого типу.
Нагадаємо, Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, яка зазнала руйнувань внаслідок російського ракетного удару, повністю розчищена від завалів.