Будівля Гостинного двору на столичному Подолі наразі перебуває в аварійному стані та потерпає через несприятливі природні чинники, адже більша частина об’єкта перебуває в незаконсервованому стані.
Про це розповіли на Офіційному порталі Києва.Гостинний двір перебуває в управлінні Міністерства культури та інформаційної політики України.Із травня 2021 року споруда є пам’яткою національного значення, до повномасштабного вторгнення на об’єкті проводили роботи з порятунку та відновлення будівлі як унікальної культурної пам’ятки в самому серці історичного Подолу, але через початок військового вторгнення протиаварійні роботи на об’єкті не вдалося завершити.
Згідно з проєктно-кошторисною документацією, протиаварійні та консерваційні роботи оцінили в 33 млн грн за цінами 2021 року — на сьогодні виконали 50% робіт, хоча Міністерство профінансувало лише понад 9 млн грн — це винятково консерваційні роботи.“Реставраційні роботи в Гостинному дворі можливі лише після завершення війни. Проте ми не маємо втратити цей об’єкт. Маємо зберегти нашу культурну спадщину, ідентичність, духовність. Ми повинні знайти спосіб зберегти цю унікальну пам’ятку”, — зазначає т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.Столична влада запропонувала Мінкульту передати Гостинний двір у комунальну власність Києва для його збереження — місто готове виділити кошти на протиаварійні та консерваційні роботи за умови передачі споруди у власність громади.Нині Гостинний двір в аварійному стані та потребує негайних першочергових протиаварійних робіт — відсутність гідроізоляції, неглибоке залягання метро під будівлею можуть призвести до руйнування пам’ятки та створення загрози техногенного характеру. Серед варіантів використання будівлі в майбутньому — великий музейно-виставковий простір, де б розмістився Музей історії міста Києва.Водночас директорка Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Марина Соловйова запропонувала створити у будівлі “Київський Лувр” — “скарбницю української і світової культури, де кияни та гості столиці зможуть насолодитися мистецтвом і красою”.Раніше “Наш Київ” писав, що відбувається всередині Кесона на Оболоні.