Оболонський Кесон — занедбана бетонна конструкція в формі субмарини, яка примикає до парку "Наталка". Вже понад рік споруда перебуває в активній фазі капітального ремонту.
"Наш Київ" отримав ексклюзивні фото, на яких можна подивитись, як проходить ремонт Кесона та як змінився обʼєкт.
Скляні елементи вхідної групи змонтували восени 2022. Також склом була доповнена та подовжена центральна труба-перископ.
Всередині труби змонтували технологічний місток для доступу до світлового обладнання, яке планується тут встановити. Цей елемент буде джерелом природного освітлення.
Крім того, вже змонтували вентиляцію та систему димовидалення.
Оздоблення стін залишать максимально аутентичним. У поєднанні із професійним освітленням фактура бетону даватиме цікавий ефект.
Ось так виглядає вхідна група зсередини. Вже готовий пандус, по якому можна піднятись на оглядовий майданчик.
Доступ до оглядового майданчика буде вільним для всіх гостей парку. Помірний кут нахилу та спеціальне покриття роблять об’єкт інклюзивним.
Гвинтові, технологічні сходи будуть доступні тільки персоналу та обслуговуючим компаніям.
На задній частині Кесону розпочаті роботи із встановлення кортенових ламелей для влаштування зовнішньої підсвітки.
А ось так виглядав Кесон ще зовсім недавно.
За правилами безпеки, на період проведення капітального ремонту Кесон огороджений парканом. Після завершення робіт огорожу приберуть. Орієнтовний термін відкриття — четвертий квартал 2024 року.
Компанія "Гювексхаус", що належить столичному підприємцю Ігорю Тинному, виступила інвестором проєкту. Від початку тут планували відкрити будинок для громадських виступів та концерт-хол. Однак після початку повномасштабної війни плани були скориговані. На першому етапі в Кесоні буде організовано громадський простір з вираженою арт-складовою, переважно військової тематики
Оболонський Кесон був побудований в 30-х роках минулого століття як частина мегапроєкту по будівництву "сталінського метро" під Дніпром, яким планувалося перевозити військову техніку, зокрема танки. Через початок Другої світової війни будівництво так і не було завершено, а кесон залишили в урочищі на березі Дніпра. Об’єкт швидко маргіналізувався: був вкритий графіті, брудом, а безхатченки використовували його як тимчасовий прихисток.
В приватну власність Кесон перейшов у 1993 році й того часу кілька разів змінював власників. У 2020 році інвестор почав розробляти проєкт капітального ремонту.