Від російської збройної агресії в Україні потерпають 20% природоохоронних територій, а війною уражені три мільйони гектари лісів. Про це повідомили у природоохоронній організації WWF-Україна.
Серед іншого, у зоні ризику через війну опинилися 2,9 млн гектарів так званої Смарагдової мережі України — частини європейської мережі природоохоронних територій, яка охороняється законодавством Євросоюзу.
Також під загрозою знищення опинилися 16 водно-болотних угідь загальною площею майже 600 тисяч гектарів, які захищені Рамсарською конвенцією. Ці об'єкти мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення через їхнє унікальне біорізноманіття.
Зокрема, під загрозою знищення опинився заказник "Великі і Малі Кучугури" у Запорізькій області, що має площу 7 740 га. Зараз він вже деокупований, але перебуває у небезпеці через близьке розташування до лінії фронту.
Загалом же під російською окупацією залишаються вісім заповідників та десять національних природних парків. А три мільйони гектарів українських лісів були уражені війною.
"Ці цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування. І сьогодні задача кожного українця – дбайливо ставитися до тих територій, яких не торкнулася війна", — зазначають у WWF-Україна.
Там закликають відвідувати ті заповідники, які зараз відкриті для туристів, щоб підтримати їхню роботу.
Нагадаємо, Київрада оголосила ландшафтним заказником озеро "Алмазне", що знаходиться у Деснянському районі та є найбільшим за площею у столиці.