В Україні створять національну систему верифікації ліків: навіщо і як вона працюватиме
Фото ілюстративне: Pexels

Україна переходить на стандарти ЄС для забезпечення громадян якісними ліками й боротьби з фальсифікатом — уряд ухвалив рішення про створення національної системи верифікації ліків з 2D-кодуванням, що зобов'язує виробників наносити засоби безпеки на упаковку лікарського засобу.

Про це повідомляє МОЗ України.

Як це працюватиме?

Виробники будуть зобов’язані маркувати упаковку ліків кодом з унікальним ідентифікатором. Перед наданням споживачу лікарські засоби перевірятимуть на автентичність — вона встановлюватиметься системою наскрізної перевірки із перевіркою на рівні дистриб’юторів.

У місцях відпуску ліки скануватимуть і перевірятимуть, чи відповідає інформація на унікальному верифікаторі тій, яка внесена виробником до централізованого сховища даних. Якщо дані збігатимуться — код на упаковці деактивуватиметься і лікарський засіб видадуть пацієнту. 

Якщо інформація не збігатиметься — система видасть попередження і визначить це як надзвичайний випадок. Такі ліки не видаватимуть споживачу, а їхньою перевіркою займуться компетентні органи.

Добровільно маркувати упаковку ліків кодом з унікальним ідентифікатором можна буде робити з 1 січня 2026 року, обов’язково — з 1 січня 2028 року.

“Наш Київ” раніше повідомляв, що “Охматдит” оголосив новий тендер на проведення протиаварійних робіт у корпусі, що пошкодили під час масованого обстрілу 8 липня.

У Києві на станції швидкісного трамвая прибрали дефібрилятор: причина