В Україні оголосили першу підозру в закликах до геноциду українського народу

 

​В Україні вперше повідомили про підозру в публічних закликах до геноциду українського народу. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Підозру в публічних закликах до геноциду, а також виготовленні та розповсюдженні матеріалів із такими закликами (ч. 2 ст. 442 КК України) оголосили російському журналісту і публіцисту Армену Гаспаряну.

За даними слідства, він є автором книги "Денацификация Украины. Страна невыученных уроков", в якій системно просував твердження про неспроможність української держави до подальшого існування, неповноцінність та другосортність української нації. Автор закликав владу рф провести так звану "денацифікацію" України. В тому числі — шляхом проведення воєнних дій на її території та забезпечення повного зовнішнього контролю.

Обкладинка книги Армена Гаспаряна

"Підозрюваний вказав на необхідність початку "денацифікації", а по суті — геноциду українського народу з кордонів так званих "дно" та "лнр", просуваючись далі по всій території України. Серед його ідей — фільтраційні і концентраційні табори для українців та навіть їх повне знищення", — зазначили в Офісі генпрокурора.

Там додали, що твердження з книги Гаспаряна неодноразово використовувались вищим політичним та військовим керівництвом росії для виправдовування військової агресії проти України. А управління справами президента рф закупило її для вивчення та використання посадовими особами.