Навчальний рік 2022-2023

В Міністерстві освіти і науки розповіли про особливості нового 2022-2023 навчального року та пояснили, як до нього готуватимуться.

Навчальний процес у школах традиційно розпочнеться з 1 вересня 2022 року та триватиме до 30 червня 2023 року. Заклади фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначатимуть, коли саме вони будуть розпочинати та завершувати навчання.

Готовність навчальних закладів до освітнього процесу, а також їхню спроможність забезпечити безпеку учнів та студентів, перевірятимуть спеціальні комісії.  До складу комісій рекомендують включити представників ДСНС і Нацполіції. За результатами їхньої роботи складатиметься відповідний акт, який затверджуватиме керівником адміністрації.

Організація навчання буде залежати від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Педагогічна рада навчальних закладів самостійно визначатиме структуру та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу, спираючись на освітньою програму.  

Очне навчання

Цю форму навчання запроваджуватимуть в тих в закладах освіти, де є укриття, які в разі повітряної тривоги зможуть вмістити усіх учнів або студентів. Якщо місткість укриття в навчальному закладі є недостатньою, то освітній процес можуть організувати у декілька змін упродовж дня, тижня, місяця або семестру.

Для підготовки закладів освіти до роботи в очному режимі рекомендують:

  • перевірити заклади освіти та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів;
  • перевірити готовності систем оповіщення, та доступність оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху;
  • визначити та позначити шляхи евакуації;
  • мати обладнане укриття для всіх учасників освітнього процесу;
  • створити запаси води та медикаментів;
  • провести тренування з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги;
  • провести навчальні заняття щодо здоров'я, збереження, надання домедичної підготовки тощо;
  • за можливості підключити в укриттях Wi-Fi для проведення занять.

Дистанційне навчання

Ця форма навчання запроваджується на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях. Під час організації дистанційного навчання рекомендують використовувати матеріали Всеукраїнської школи онлайн.

Кожен заклад самостійно прийматиме рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі. Проводити уроки викладачі можуть з будь-якого місця за своїм вибором та з використанням технологій для онлайн-навчання.

Змішана форма навчання

Ця форма поєднує очний і дистанційний режими та підходить для різних занять. Практичні та лабораторні заняття можуть проводитися в очному режимі, а лекції – дистанційно. У початковій школі рекомендують проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування.

Змішана форма навчання може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.

В разі тривоги 

Персональну відповідальність за організацію безпечних умов навчання для учнів/студентів та викладачів нестимуть керівники закладів освіти.

При очній або змішаній формах навчання освітній процес перериватиметься в разі повітряної тривоги. А учні/студенти та викладачі мають організовано пройти до укриттів та залишатися в них до завершення тривоги. Освітній процес може завершитися в укритті, а після відбою тривоги учасники можуть повернутися до закладу освіти та продовжити навчання.

Столичні школи готуються розпочати навчання з 1 вересня офлайн