Три мініатюрні наукові супутники програми Binar Університету Кертіна передчасно зійшли з орбіти та згоріли в атмосфері Землі.
Про це повідомляє Science Alert.
Вчені були готові до того, що супутники врешті-решт згорять, але не очікували, що це станеться так швидко.
Супутники Binar ("вогняна куля" мовою нунгар корінних народів Перта) пропрацювали на орбіті лише два місяці замість запланованих шести, збираючи наукові дані. Причиною їхньої передчасної загибелі стала аномальна сонячна активність.
Останніми роками на Сонці спостерігається підвищена кількість плям та викидів, а сонячний вітер — потік заряджених частинок — значно посилився. Ця активність пов'язана з 11-річним циклом змін магнітного поля Сонця.
Протягом останніх місяців показники сонячної активності перевищували прогнози більш ніж в 1,5 раза. Це призвело до появи полярного сяйва, яке спостерігали, зокрема, і в Україні.
Підвищена сонячна активність негативно впливає на супутники на низькій навколоземній орбіті. Вони швидше розряджаються під впливом сонячного вітру та, зрештою, згорають в атмосфері. Саме це і сталося з супутниками Binar, які були занадто малими, щоб мати можливість регулювати свою висоту.
Раніше "Наш Київ" писав, що група великих плям з'явилася на південно-східному краю Сонця.