Українську колискову "Ой ходить сон коло вікон" переспівали у Бразилії

Українську народну колискову "Ой ходить сон коло вікон" переспівали у Бразилії. Ідея осучаснити пісню з’явилася в української співачки Валентини Левченко (Zitkani).

Артистка до початку повномасштабного вторгення росії подорожувала Бразилією, а після — допомагала з евакуацією українським жінкам.

"Щодня я не спала та переживала кілометрові черги на кордоні разом з усіма цими жінками. Перевіряла безпеку доріг, стежила за повітряними тривогами, починала день з десятків повідомлень "ви живі?", шукала місця для ночівлі. Одного разу подумки проспівала колискову і зрозуміла, що її текст дуже співзвучний з тим, що переживають мільйони українських матерів. Усі  вони мріють  про "хатинку теплесеньку", але спати їм і досі часто доводиться де пощастить", — ділиться Валентина.

Робота над піснею тривала майже пів року. Її записали навесні у Бразилії за участі місцевих вокалісток, які заспівали українською. Ще 5 місяців пішло на зйомку кліпу, в якому взяли участь 20 українок з різними долями: Олена, яка подолала 6-годинний шлях крізь темряву до кордону, Світлана, яка бігла від ракетних атак, Аня, яка пережила облогу "Азовсталі".

"По роботі я неодноразово була на "Азовсталі". Вдягала спецодяг, ходила по цехах. Тому чекала звільнення полонених з особливим болем. А коли дізналася історію Ані Зайцевої, дружини азовця, яка провела у сховищі "Азовсталі" 65 діб і досі чекає чоловіка з полону — дуже захотіла, аби вона стала частиною нашого відео",  — розповідає співачка.

Режисером кліпу віддалено з Києва виступив Олексій Тараненко. Свої ж історії героїні відео самостійно знімали в різних куточках Європи та Британії.

Наразі пісня "Ой ходить сон коло вікон" уже доступна на всіх стримінгових сервісах. Гроші від її прослуховування перерахують фонду Help in Mukachevo, що опікується будинком сиріт із окупованих територій.

Нагадаємо, сьогодні в мережу виклали колаборацію Kalush Orchestra та The Rasmus. Послухати спільний трек двох гуртів ви можете за посиланням.