У КПІ винайшли унікальний фільтр, який може очистити будь-яку воду: з болота, з калюжі, з зараженої водойми. Фільтр очищує воду не лише від бруду, а й від хімічних речовин і збудників інфекційних хвороб, таких як тиф, дизентерія, сальмонельоз та навіть холера.
Дослідники з Київської політехніки наголошують, що унікальну фільтруючу керамічну мембрану зробили зі 100% українського матеріалу. Воду можна очистити на виробництві, вдома та на передовій.
"В Херсоні люди, маючи таку мембрану, могли б сидячи на дачі зачерпнути води, профільтрувати і безпечно випити", — каже викладачка хіміко-технологічного факультету Світлана Кирі.
Зовні мембрана фільтра вкрита спеціальною речовиною, за допомогою якої можна контролювати розмір елементів, які вона пропускає. Це може бути ультра, нано чи мікрофільтрація. Крім того, вона багаторазова.
Новою розробкою займалися студенти КПІ, наразі вона на завершальній стадії виробництва. Коли фільтр запатентують, його можна буде купити в магазині. Він коштуватиме приблизно 122 грн.
Раніше ми писали, що на Деснянській водопровідній станції презентували пілотну установку для очищення води з річок.