У Києві лише 38% укриттів мають стабільне та справне електропостачання.
Про це свідчать результати моніторингу групи громадського спостереження "Озон", ініціативи Центру громадянських свобод.
Зазначається, що у столиці вже перевірили 96 укриттів. З них ідентифікували 73%, водночас інші 27% знайти не вдалося: вони або фактично відсутні, або були відсутні позначки, які б вказували перехожим на місце, де можна сховатися від небезпеки.
Є також проблеми із базовою якістю укриттів: лише 20% мають справний туалет, 38% – електропостачання, і тільки 30% забезпечені запасом води.
Команда передала міській адміністрації адреси 25 "проблемних" укриттів у непридатному стані, без доступу або вказівних знаків. Надалі у співпраці з Департаментом муніципальної безпеки КМДА ці укриття приводитимуть до належного стану. Проте в установі пояснили, що не можуть "повною мірою впливати на ситуацію", якщо об’єкт перебуває у приватній формі власності.
Загалом фонд захисних споруд Києва становить понад чотири тисячі захисних об’єктів, серед яких сховища, підвальні та напівпідвальні приміщення, підземні паркінги, станції метрополітену, підземні переходи. Згідно з законодавством, підтримувати ці об’єкти в належному стані має балансоутримувач.
Долучитися до групи громадського спостереження та моніторингу укриттів у своєму місті можна за посиланням.
Нагадаємо, київські посадовці розкрали 1 млн грн, які виділялися на облаштування укриттів.