Влада польського Гданська ухвалила перейменування одного зі скверів міста — тепер він матиме назву Героїчного Маріуполя. Про це повідомили на офіційному порталі Гданська.
Сквер розташований на перехресті вулиць Партизанів і Польської матері у престижному районі Вжещ. Територія скверу доглянута, має багато зелених насаджень та дерев, які дають тінь у спекотні дні.
Пропозицію назвати сквер на честь Маріуполя, який постійно обстрілює та фактично знищує російська армія, озвучив на одній із березневих сесій мер українського міста Вадима Бойченка, що виступив онлайн на сесії Гданської міськради. Цю ініціативу підтримала влада Гданська — рішення було прийнято одноголосно.
"Маріуполь став однією із символічних точок російського варварства. Бо те, що відбувається в Маріуполі, це — вже не війна. Це — знищення міста та всіх його мешканців, від наймолодших до найстаріших. Але місто захищається від усіх заяв російського лідера. Це місто і боротьба в цьому місті є символом. Символом протистояння українського народу агресії росії. Ця боротьба триватиме до кінця, до перемоги", — заявив генеральний консул України у Гданську Олександр Плодистий.
Як відзначили у міськраді Гданська, два міста схожі між собою. Маріуполь, як і Гданськ, був відкритим містом на узбережжі моря і мав таку ж кількість жителів. Був, бо його практично зрівняти із землею російській війська, що почали повномасштабний наступ на Україну 24 лютого цього року. Символом жорстокості загарбників став розбомблений драмтеатр, у підвалах якого перебували тисячі мирних жителів, переважно жінок та дітей, і який був позначений видимим з повітря словом "ДЕТИ".
"Хоча сьогодні Маріуполь і виглядає як Гданськ після закінчення Другої світової війни чи Варшава після Варшавського повстання, попри відсутність води, їжі та ліків, обложене місто все ще обороняється. Не покинули його ні всі жителі, ні героїчні захисники. Маріуполь — це більше ніж точка на карті для Гданська", — відзначили у міськраді.
З 2017 року Гданськ та Маріуполь є містами-партнерами, які співпрацювали для зміцнення місцевої демократії та сприяння місцевому самоврядуванню.