Сьогодні, 15 травня, у Всесвітній день вишиванки, Національний музей Голодомору-геноциду в Києві вшанував українську національну традицію, одягнувши свою знакову скульптуру "Гірка пам'ять дитинства" — дівчинку з колосками — у вишиту сукню-сорочку.
Сорочку для скульптури створила ірпінська майстриня Юлія Лівінська.
У музеї зазначили, що ця символічна акція є важливим нагадуванням про незламність української ідентичності, яка збереглася попри трагічні сторінки історії, включаючи Голодомор, депортації та політичні репресії. Підкреслюється, що в часи лихоліть вишиванки іноді ставали засобом виживання, їх обмінювали на їжу.
Цьогорічний День вишиванки присвячений окупованій спадщині України. Музей нагадав про значні втрати історичних та культурних пам'яток, а також цінних родинних реліквій, спричинені триваючою війною.
Працівники музею також розповіли історію особливої дитячої вишиванки з Харківщини, яку жінка, що пережила окупацію в Капитолівці Ізюмського району, закопала в землю, щоб вберегти від ворожих репресій, оскільки українська символіка викликає ненависть окупантів. Після звільнення села ця вишиванка стала частиною музейної колекції та експонується як свідчення наслідків окупації. Нагадаємо, скульптури малюків-засновників Києва, які знаходяться на Поштовій площі, переодягли у нове вбрання до Дня вишиванки.