Скільки звернень на “Телефон довіри” щодо домашнього насилля зафіксували у Києві у 2024 році
Фото ілюстративне: Pexels

Протягом 2024 року до Служби “Телефон довіри” у Києві надійшло 16 792 звернення, з яких майже 7 тисяч — щодо домашнього насильства.

Про це заявила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

“Це майже на 4 тисячі більше, ніж минулого року. І підтверджує, наскільки для жителів Києва важливо мати доступ до психологічної та емоційної підтримки”, — зазначає посадовиця.

Переважна більшість звернень від жінок — понад 5 600. У притулках та кімнатах кризового реагування також приймали переважно жінок та дітей: із майже 300 осіб лише 7 були чоловіками. Однак чоловіки також звертаються по допомогу — було понад 3 тис. дзвінків на гарячу лінію.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги протягом року провели 4 765 консультацій для постраждалих від домашнього насильства.

“Це лише частина тих, хто наважився звернутися по допомогу. Як показує практика, від першого прояву агресії до рішення розірвати коло насильства може пройти чимало часу. А зволікання часто має непоправні наслідки для психічного й фізичного здоров’я, особливо для дітей”, — йдеться у дописі.

Якщо ви чи ваші близькі постраждали або стали свідками домашнього насильства — необхідно звернутися за допомогою:

  • 15-00 (зі стаціонарного);
  • (044) 272-15-00 (з мобільного).

Міська служба “Телефон довіри” працює цілодобово, конфіденційно та безоплатно. За потреби мобільна бригада перевезе постраждалих до безпечного місця.Скільки звернень щодо домашнього насилля надійшло на “Телефон довіри” у Києві в 2024 роціТакож можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу:

  • у Денному центрі соціально-психологічної допомоги на вул. Райдужній, 6-А;
  • у Київському міському центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству на вул. Юрія Іллєнка, 20.

Раніше “Наш Київ” писав, скільки скарг про порушення мовного закону зафіксували у 2024 році.

У 2024 році в українських школах зафіксували понад 200 випадків булінгу: скільки на Київщині