В Києві у Національному музеї історії України відкрилась мінівиставка "Шаги, гривні, карбованці" про українські гроші XX століття.
Про це повідомили представники музею у Facebook.
На ній представлені платіжні засоби 1917–1921 років. Саме в цей час почала формуватися українська грошово-банківська система XX століття.
Кияни можуть подивитися, як виглядали карбованці 1917 року, які запровадила Центральна Рада. Також представлені гривні 1918 року, що поділялись на шаги у вигляді марок. На зворотному боці шагів зазначалось, що "ходять нарівні з дзвінкою монетою".
"Обставини не дозволили налагодити карбування металевих монет, тому марки-шаги виконували функцію розмінної грошової одиниці довший час. Поступово з обігу витіснялися "царські" рублі, грошові знаки російського Тимчасового уряду та стримувався обіг "совєтських" грошей", — зазначають в музеї.
Навіть після запровадження рублів в деяких місцях продовжували використовувати гривні і шаги. До речі, у 1996 році назву "шаг" для розмінної монети пропонували на рівні з копійкою, яку пізніше затвердили.
Виставка працює на другому поверсі музею. Адреса: вулиця Володимирська, 2
Нагадаємо, у вересні 2024 року Нацбанк України ініціював зміну назви "копійка" на "шаг".