В Україні можуть зникнути копійки: їх замінять шагами

Нацбанк України планує змінити назву розмінних монет — перейменувати "копійку" на "шаг".

Про це йдеться на сайті НБУ.

Що таке "шаг" і навіщо міняти "копійки"

У Нацбанку пояснюють, що "копійка" — це символ московської окупації. Вони залишилися в обігу лише у ворожих держав: росії, Білорусі та інших невизнаних республіках. Необхідно замінити назву задля відновлення історичної справедливості та національних традицій у грошовому обігу України. 

Нацбанк пропонує змінити назву копійка на шаг: що відомо"Шаг" — це монета суто українського походження. Її використовували на території України з XVI по XVII століття, згадки про неї можна знайти у звітах козаків, у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки тощо. Також "шаги", як грошові знаки, були введені на законодавчому рівні під час Української революції 1917-1921 роках. Наголошується, що це "унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури".

 "Назва для розмінної монети як "копійка" фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово "шаг", — підкреслив Голова Нацбанку Андрій Пишний. 

Коли і як планують замінити "копійки" на "шаги"

Спочатку за ініціативою Нацбанку уряд має внести правки до статей закону та постанов про розмінні монети України, які діють з 1992 року. Згодом розробити законопроєкти та направити їх для розгляду та схвалення до Верховної Ради України. Лише після затвердження законопроєкту урядом можуть розпочати впровадження нових монет. Зазначається, що співвідношення між "копійкою" та "шагом" дорівнюватиме 1:1. Обидва типи монет перебуватимуть в обігу паралельно, обмінювати їх не потрібно.

Раніше ми писали, що Національний банк випустив пам’ятні монети, присвячені художнику Івану Марчуку.

Нацбанк присвятив пам’ятні монети кримськотатарському орнаменту орьнек: деталі