Шабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в Україні
Фото: Київська митниця

Шабля українського гетьмана Івана Мазепи, яку боксер Олександр Усик продемонстрував світові у Саудівській Аравії після перемоги над Тайсоном Фʼюрі, повернулася до України.

Про це інформує пресслужба Київської митниці.Шабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в УкраїніШабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в УкраїніТимчасове вивезення шаблі з України для експонування в Королівстві Саудівська Аравія завершено і зброя знову доступна для огляду в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В. В. Тарновського, де вона зазвичай і зберігається.Шабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в Україні“Шабля, ХVIII ст., автор невідомий, сталь, яшма, лиття, кування, золочення, тушування, довжина 96 см, інвентарний номер И-2926 — цей музейний предмет державної частини Музейного фонду України завдяки Олександру Усику привернув увагу не тільки світової спільноти, а й українців в Україні, заграла новими барвами не лише шабля, а й постать ії володаря — гетьмана Івана Мазепи”, — йдеться у дописі.Шабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в УкраїніШабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в УкраїніНагадаємо, в ніч з 21 на 22 грудня, в Ер-Ріяді український боксер Олександр Усик вдруге переміг британця Тайсона Ф’юрі та захистив звання об'єднаного чемпіона світу з боксу у надважкій вазі.

Після поєдинку Усик підняв на ринзі шаблю гетьмана Мазепи — експонування такого артефакту прямо на ринзі відбулося вперше в історії боксу. Жест став не лише символом тріумфу, але й нагадав світу про боротьбу українського народу за свободу, яка триває вже століттями.Шабля Івана Мазепи, яку Усик демонстрував після перемоги над Фʼюрі, знову в Україні“Наш Київ” вже писав, що на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” реставрують одну з найвизначніших пам’яток фортифікаційної архітектури — Башту Кушника.

Понад 1200 пам'яток української культурної спадщини постраждали через війну: скільки на Київщині