На території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” реставрують одну з найвизначніших пам’яток фортифікаційної архітектури — Башту Кушника.
Про це розповіли на сторінці Нацзаповідника в Facebook.Башту побудували наприкінці XVII — початку XVIII століть як частину оборонних укріплень Лаври. Водночас вона могла виконувати й сакральну функцію — у верхній частині башти планували облаштувати церкву святого Івана Кушника.Востаннє реставрацію споруди проводили понад 50 років тому. У 2021-му держава виділила кошти на відновлення пам’ятки, але роботи перервала повномасштабна війна.
На сьогодні роботи виконали на 60-70%: відреставрували главку та маківку з хрестом, провели позолотні роботи, металеве покриття купола замінили на мідне, оновили з частковою заміною (протезуванням) його дерев’яні конструкції, а також укріпили фундаменти й цегляні стіни.
Завершити відновлення планують цьогоріч, включаючи внутрішні роботи — облаштування перекриттів, підлоги та зовнішнього оздоблення. Крім того, Заповідник працює над створенням унікального туристичного маршруту, який з’єднає Башту Кушника і Годинникову вежу фортечними мурами.
“Так відвідувачі зможуть побачити Києво-Печерську Лавру як величну стародавню фортецю з її оборонною та духовною історією”, — зазначають у дописі.
“Наш Київ” також повідомляв, що столичний Будинок письменників відновлять за кошти благодійників.