Що в Києві та області робитимуть з відходами руйнації, — пояснення Держекоінспекції

Купа сміття, у яку перетворилися деякі будівлі після влучання ворожих снарядів, — одна з основних екологічних проблем столиці й навколишніх сіл та міст. Російську армію звідти вдалося витіснити, але наслідки їхнього перебування доведеться прибирати ще довго.

"Наш Київ" поговорив з начальником Державної екологічної інспекції Столичного округу Павлом Івановим й дізнався, скільки часу знадобиться на утилізацію відходів руйнації, як та коли це збираються робити.

"За дорученням міністра захисту довкілля нашими фахівцями в травні було повністю проінспектовано Київську область. За результатами цього було надано протокольне доручення КМДА  створити комісіям з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій окремі майданчики, де б це сміття зберігалося. Але що робити далі? Щонайменше це необхідно сортувати, дробити, відділяти небезпечні відходи від безпечних". 

Розбитий бетон й цеглу у майбутньому планують використати з користю. Спочатку її подроблять й згодом відправлять на підсипку доріг чи інших тимчасових проїжджих частин. А от залишки військової техніки хочуть переплавити, проте зараз зробити це неможливо.

“Об’їжджаючи район Бородянки, Іванкова, там і сьогодні можна побачити залишки танків і БТРів. Переробити цей військовий брухт досить складно. Спершу його треба транспортувати. У зв’язку з тим, що наша металургійна галузь сьогодні працює не на повну потужність, я думаю, що до цього питання ми повернемося вже після закінчення бойових дій”, каже Павло Іванов.

Він додав, що так само сильно по екології Київщини "б'є" розмінування територій. Адже ділянки, де воно відбувається, можна вважати деградованими землями, які надалі потребують складного процесу відновлення родючості. 

Нагадаємо, у Бучі почали відновлювати вулицю Вокзальну, на якій зупинили війська рф.