Розмінування водойм на Київщині: як дрон MinesEye шукає вибухівку на дні

В Україні вперше для обстеження дна водойми на наявність вибухонебезпечних предметів використали сенсорні технології. Як повідомили у Міністерстві економіки, оператор протимінної діяльності ТОВ "Ризик Контроль" залучив до роботи систему MinesEye Благодійного фонду "Фундація Поступ". Обстежували одну з водойм на північ від Києва, яка використовується громадою для потреб пожежників.

Під час демонстраційної місії дрон MinesEye виконав дві польотні сесії протягом 15 хвилин. Заліт здійснювався, зокрема, на екстремально низькій висоті сенсора — лише 20 см над поверхнею води. Загальна обстежена площа склала 2 200 м², йшлося виключно про плесо води, чисте від прибережної рослинності. У підсумку команда зафіксувала на дні озера феромагнітні аномалії та відібрала 18 пріоритетних точок для підводної верифікації.

Після такого обстеження сапери-водолази, зокрема з використанням підводного дрона, детально обстежать дно водойми, приділяючи особливу увагу об'єктам, які зафіксувала система MinesEye.

З початку року Україна повернула до продуктивного використання майже 2 000 км² деокупованих територій. Загалом площа очищених земель наразі складає 36 942 км². Водночас потенційно забрудненими залишаються 137 058 км² української землі, включно з окупованими територіями та акваторією.

Нагадаємо, у червні в Чорнобильській зоні на міні підірвався кінь Пржевальського.

У Києві спекли паски із борошна з розмінованих полів Херсонщини: деталі