Російські хакери знову намагались атакувати українського мобільного оператора "Київстар".
Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв'ю агенції Reuters.
Кіберфахівці СБУ допомогли відбити нові атаки.
"СБУ не тільки допомогла "Київстару" відновити роботу за кілька днів, але й відбити нові кібератаки. Після масштабного зламу ми запобігли низці спроб заподіяти ще більшої шкоди оператору", — зазначив він.
За словами Іллі Вітюка, росія розраховувала завдати декількох ударів поспіль, щоб максимально надовго залишити українців без звʼязку. Бо в такому випадку тривалого перенавантаження своїх мереж могли б не витримати й інші оператори.
"Наразі кіберфахівці Служби безпеки вже досліджують окремі зразки шкідливого програмного забезпечення, яке використав ворог. Атака ретельно готувалася багато місяців", — повідомив керівник Департаменту кібербезпеки.
В СБУ розповіли, що за цією атакою стоїть хакерське угруповання Sandworm, яке є штатним підрозділом російської воєнної розвідки й раніше неодноразово здійснювало кібератаки на українські об’єкти, зокрема і на операторів зв’язку й інтернет-провайдерів.
Кібератака на "Київстар" значно вплинула на цивільне населення, але не мала серйозного ефекту на військові комунікації, оскільки Сили оборони використовують різні алгоритми і протоколи зв’язку.
СБУ продовжує розслідувати масштабний "злам" Київстару за декількома статтями Кримінального кодексу України. Загалом, за словами Вітюка, з початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки відпрацювала майже 9 тисяч кібератак на державні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури України.
Нагадаємо, внаслідок хакерської атаки 12 грудня, у роботі мобільного оператора “Київстар” стався масштабний збій.
15 грудня у Києві відновили роботу мобільного інтернету 4G та LTE від "Київстар".
18 грудня, мобільний оператор “Київстар” відновив доступ до сервісу SMS.