Рада знизила вартість розмитнення авто на єврономерах

У четвер, 8 листопада, Верховна Рада знизила вартість розмитнення авто на єврономерах. Про це повідомляється на сайті. Відповідний закон було прийнято на ранковому засіданні ВР у четвер, 8 листопада.

Відповідно до закону, ставка податку для ввезених в Україну авто буде складатися з базової ставки, коефіцієнта віку та коефіцієнта двигуна.

Так, базова ставка податку для авто з об’ємом двигуна до 3000 куб. см становитиме 50 євро, а з двигуном більшим за 3000 куб. см — 100 євро. Базова ставка для дизельних двигунів об’ємом 3500 куб. см становитиме 75 євро, з двигуном більшим за 3500 куб см — 150 євро.

Коефіцієнт віку авто буде дорівнювати кількості повних календарних років,  починаючи з року, наступного за роком виробництва машини. Для нових авто та авто, які використовуються менше ніж рік, коефіцієнт становитиме 1, а для авто, які використовувалися понад 15 років, коефіцієнт становитиме 15.

Коефіцієнт двигуна визначатимуть діленням об’єму циліндрів двигуна авто на 1000 куб. см.

Ставка податку для авто з електродвигуном встановлюється в розмірі 1 євро за 1 кВт⋅год ємності акумулятора цього авто.

Також депутати прийняли положення про встановлення термінів для пільгового розмитнення автомобілів. Згідно з ним, для тих водіїв, які розмитнять свої авто у перші 30 або 60 днів з моменту набуття законом чинності, діятимуть знижені коефіцієнти 0,5 та 0,75 відповідно.

Для тих, хто виконав умови тимчасового порядку митного оформлення легкових автомобілів, передбачена можливість оформити машину в режимі імпорту, сплативши штраф до держбюджету.

У вартість розмитнення авто також входять ПДВ (20%), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Нагадаємо, що в центрі Києва знову протестували власники авто на єврономерах.