Могли дестабілізувати ситуацію на Одещині: ДБР затримало довірених осіб Іллі Киви
Фото: dbr.gov.ua

Працівники Державного бюро розслідувань затримали двох довірених осіб колишнього народного депутата України Іллі Киви. Вони збирали "тітушок", щоб влаштувати провокації в Одесі у роковини подій 2 травня.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Одну з довірених осіб Киви затримали на Одещині. Він мав організувати на замовлення забороненої "ОПЗЖ" провокаційні акції в Одесі та інших регіонах України. Правоохоронці встановили, що він відповідав за збір "тітушок" в Одесі та забезпечував їхню участь на акціях та мітингах на території України. Робив він це безпосередньо за завданням Ківи.

Іншого "помічника" Киви затримали на Закарпатті. Він збирав "тітушок", які охороняли представників політичної партії "ОПЗЖ" під час масових заходів у Одеській та Київській областях.

"Під час акцій довірений Киви надавав вказівки, що саме робити учасникам, у тому числі і використання фізичної сили. Масові акції фінансувались представниками політичної партії "ОПЗЖ". Наразі ДБР встановило три десятки «тітушок», яких керівництво політичної партії "ОПЗЖ" використовувало у якості силового блоку. Перевіряється причетність всіх затриманих до організації провокацій в Одесі 2 травня 2022 року", — розповіли у ДБР.

Також правоохоронці нагадали, що суд надав дозвіл на заочне розслідування стосовно Іллі Киви за підозрою у державній зраді.

Фото: dbr.gov.ua

ДБР затримало помічників депутатів ОПЗЖ за співпрацю з ворогом