Отруєння шаурмою: постачальнику м’яса загрожує в’язниця (відео)

Постачальнику м’яса для шаурми, що стала причиною масового отруєння в Києві, загрожує до шести років позбавлення волі. Про це розповів начальник столичного управління Держпродспоживслужби Олег Рубан в ефірі «Радіо НВ».

Куряче м’ясо для шаурми, яку продавали в столичних кіосках, привозили від одного з виробників в Житомирській області. За словами Рубана, постачальнику загрожує штраф або позбавлення волі до шести років. Покарання має визначити суд.

Крім того, начальник столичної Держспоживслужби розповів, що фахівці провели перевірку і отримали результати аналізів зі складів, на яких зберігалося неякісне м’ясо. Результати підтвердили, що збудником інфекції стала сальмонела.

Вдночас, у Держпродспоживслужбі Житомирської області заперечують, що куряче м’ясо для отруйної шаурми постачали з Житомирщини, повідомляє UA: Житомир.

«За товарно-транспортною накладною, по якій судить представник київського управління Держпродспоживслужби, м’ясо надійшло тільки 2 серпня, а захворювання через шаурму по Києву почалися із 26 липня. Для шаурми використовується м’ясо з обвалки, а наше підприємство постачало лише охолоджену готову тушками курку. По-друге, ця фірма, яка завезла м’ясо, мала одну-єдину поставку, починаючи із четвертого місяця до сьогоднішнього дня», - заявив Волківський.

За його словами, після листа з Києва був виданий наказ про перевірку постачальників м'яса на відповідність ветеринарно-санітарних, санітарно-гігієнічних вимог і безпеки харчових продуктів. Результати перевірки показали, що на все м'ясо є відповідні документи. Також дослідження що поки не виявили патогенних бактерій у сировині чи приміщеннях підприємств.

Раніше повідомлялося, що в Києві близько сотні людей отруїлися шаурмою. Поліцейські почали розслідування випадку масового отруєння шаурмою. Виявилося, що кіоски, в яких отруїлися шаурмою, належать одному власнику. У Держпродспоживслужбі заявили, що в Києві немає МАФів з шаурмою, які б працювали легально. Кілька кіосків з небезпечною шаурмою знесли.