Майже півсотні закладів первинної меддопомоги Київщини надаватимуть послуги з ментального здоров'я

46 закладів первинної меддопомоги Київщини лікуватимуть дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні. 

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

До надання послуг з підтримки ментального здоров’я залучатимуть сімейних лікарів.46 закладів первинної меддопомоги Київщини лікуватимуть дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівніНаразі вже понад 2 000 медичних фахівців у Київській області отримали сертифікат курсу від Всесвітньої організації охорони здоров’я “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP”.

На сьогодні майже у 90% українців вже є прояви стресу, тривоги, депресії, безсоння. 

Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я. 

Усі послуги є безоплатними в рамках Програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України.46 закладів первинної меддопомоги Київщини лікуватимуть дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівніМешканці області можуть звернутись за допомогою до свого сімейного лікаря, якому довіряють і можуть розказати чутливу інформацію про тривожність, порушення сну та разом спланувати, що робити. 

Сімейний лікар не замінить психолога, психотерапевта або психіатра, а лише надаватиме первинну допомогу пацієнту й, у разі потреби — перенаправлятиме до профільного фахівця.

У Київській області навчалися первинній психосоціальній підтримці сімейні лікарі, педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.

“Наш Київ” також повідомляв, що у Ворзелі в Київському обласному центрі ментального здоров’я відкрили відділення медико-психологічної реабілітації.

У Київській області відкрили другий Центр ветеранського розвитку