Чи загрожує вам нервовий зрив: тест на тривожність gad 7

Тривожність — реакція організму на потенційну загрозу або стрес. Це природна людська емоція, що характеризується почуттям хвилювання, напруги, неспокою або страху. Люди з тривожним розладом можуть перейматися щодо подій, які стануться в майбутньому. 

Типи тривожності

Існує кілька різних типів тривожності, кожен з них характеризується своїми унікальними характеристиками та симптомами. Вони можуть мати перехресні симптоми. Одна людина може мати більше ніж один тип тривожного розладу.

Чи загрожує вам нервовий зрив: тест на тривожність GAD-7

Основні типи тривожності:

  • Генералізований тривожний розлад — постійне і надмірне хвилювання про різні події. Люди з ГТР часто відчувають себе на межі, мають труднощі з концентрацією, м'язову напругу та проблеми зі сном;
  • Соціальний тривожний розлад  або соціальна фобія — сильний страх перед ситуаціями, коли людину можуть оцінювати. Наявність розладу може призвести до уникнення соціальних контактів;
  • Панічний розлад — раптові та повторювані епізоди сильного страху, що супроводжуються серцебиттям, задишкою, запамороченням або нудотою. Їх ще називають панічними атаками;
  • Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — характеризується нав'язливими думками (обсесіями), які викликають тривогу. Людина починає виковувати повторювальні дії (компульсії), які, на її думку, зменшують тривогу.
  • Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — виникає після переживання або спостереження травматичної події. Симптоми можуть включати повторні спогади про подію, уникнення нагадувань про травму, негативні зміни в мисленні та настрої, емоційне вигорання та підвищену збудливість.

Симптоми тривожності

Коли ви відчуваєте тривожність, ваше тіло відповідає на виклик своєрідним чином. Симптоми тривожності бувають різні і проявляються залежно від емоційного стану людини. Це можуть бути часте дихання (гіпервентиляція), підвищена пітливість, тремтіння, слабкість і втома, запаморочення та відчуття "туману" в голові.

Тест на тривожністьНерідко у "тривожників" виникають проблеми з концентрацією, розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, діарея) та часте сечовипускання. Може никнути відчуття катастрофізації (схильність уявляти найгірший можливий результат у будь-якій ситуації) та посиленої самокритики.

Що таке нервовий зрив і чому він виникає

Нервовий зрив — період інтенсивного емоційного або психічного стресу, коли звичні способи подолання проблем вже неефективні. Під час нервового зриву людина може відчувати сильну тривогу, роздратованість, гнів. Нервовий зрив може виникнути внаслідок хронічної втоми, стресу чи травматичної події, браку підтримки та під час раптової кризової ситуації. Такий зрив рідко має одну чітку причину. Зазвичай, він є результатом складної взаємодії кількох факторів, які досягають критичної точки.

Що таке нервовий зрив і чому він виникає

Тест на наявність тривожності (генералізованого тривожного розладу) GAD-7

Якщо ви відчуваєте постійну напругу, роздратування, нервозність — це може означати, що вам потрібен відпочинок або навіть психологічна допомога. Для того, щоб зрозуміти, чи загрожує вам нервовий зрив і чи є у вас тривожність, психологи рекомендують пройти тест на наявність генералізованого тривожного розладу GAD-7. Треба відповісти на 7 запитань онлайн і самостійно визначити ступінь тривожності. 

Як лікують тривожність

Депресія, тривожність або посттравматичний стресовий розлад найчастіше лікуються медикаментозно або за допомогою психотерапії. У центрі інноваційної психології та ментального відновлення "Експіо" використовують різноманітні методи — тілесно-орієнтована терапія, арттерапія, психотерапевтична методика "Зцілення життя". Також в центрі застосовують кетамінову терапію в поєднанні з психотерапією, що може значно підвищити ефективність лікування. 

Крім того, фахівцями центру "Експіо" розробили ефективну програму комплексного лікування неврозів, що включає психотерапію та транскраніальну електро стимуляцію.

Емоційне вигорання під час війни: симптоми та шляхи подолання