Київські митники знайшли у посилці та не дали вивезти за кордон три рідкісні порцелянові скульптури. Фігурки мають культурну цінність.
Про це повідомила Київська митниця.
Митники відправили фігурки на експертизу до Національного музею історії України. Фахівці зробили висновок, що виявлені предмети — рідкісна скульптурна пластика лімітованої серії, що вироблялась на порцеляновій фабриці шотландця Франца Гарднера. Вона функціонувала на території росії з 1766 року до початку Другої світової війни.
Для виготовлення порцеляни на фабриці використовували найкращу в імперії сировину з території України — глухівський каолін.
Скульптура "Нендалець" 1870-1880 років виготовлення, "Чорногорець (ополченець)" 1880-х та "Мордовські жінки" 1927-1930 рр. Усі фігурки з фабричними клеймами. За висновком експертів, скульптури мають культурну цінність, а загальна оцінна (не комерційна) вартість виробів становить близько 400 тисяч гривень.
"Серед колекціонерів та поціновувачів гарднерівських виробів представлені композиції досі викликають особливу зацікавленість. Адже нині фігурок збереглося небагато. Аналоги знаходяться у провідних музеях та приватних зібраннях", — розповіли у митниці.
Рідкісні скульптури прямували в посилках з Одеси до Казахстану. Митники їх вилучили, бо відправники посилок не надали відповідний дозвіл Міністерства культури. Також за порушення митних правил склали протокол.