Фундаменти палацу Розумовського у Києві продовжують руйнувати попри приписи Мінкульту
Фото: активіст-пам'яткоохоронець Дмитро Перов

Фундаменти палацу гетьмана Розумовського на Печерську продовжують руйнувати під виглядом їхньої реставрації.

Про це розповів активіст-пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

Активістам разом з поліцією вдалося потрапити на будмайданчик за адресою: вул. Мазепи, 3в-3г. За словами Перова, на локації фактично йдуть підготовчі роботи до нового будівництва.Фундаменти палацу Розумовського у Києві продовжують руйнувати попри приписи МінкультуРаніше Департамент охорони культурної спадщини КМДА та Міністерство культури та стратегічних комунікацій України надали приписи на повну зупинку тут робіт з метою збереження обʼєкту. Втім, забудовник систематично ігнорує заборони.

"Забудовник ТОВ «Собі» планує спорудити на місці памʼятки офісний центр. Підприємці запевняють, що з метою метою збереження памʼятки — її потрібно розібрати. Однак, наразі роботи припинені", — пише Дмитро Перов.

Активісти взяли памʼятку під нагляд: планують здійснювати щоденний моніторинг з метою недопущення подальших руйнувань. Також містян закликають повідомляти правоохоронців, якщо на пам’ятці знову помітять будівельні роботи.Фундаменти палацу Розумовського у Києві продовжують руйнувати попри приписи Мінкульту

Що відомо про Фундаменти палацу Розумовського в Києві

Історичну знахідку виявили під час будівельних робіт у березні 2024 року на вулиці Івана Мазепи, 3-В у Печерському районі столиці. Тоді забудовник зніс частину будівлі інженерних служб Київської фортеці 1853-го, але виявилося, що вона була зведена на більш давній будові — залишках фундаментів підземних приміщень садиби Розумовського, датованих 1780-ми роками.

Фундаменти дослідили фахівці, а Департамент охорони культурної спадщини КМДА включив їх до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини м. Києва.

Пізніше фундаменти палацу гетьмана Кирила Розумовського отримали статус пам’ятки одразу в трьох категоріях — історія, археологія та архітектура. Це забезпечує комплексний державний захист, включно зі збереженням автентичних стін споруди, а також заборону будь-якого будівництва на цьому місці.

"Наш Київ" також вже повідомляв, що у вестибюлі станції метро "Золоті ворота" запрацювала виставка поезії "Вірші у метро — 2025"

Житній ринок на Подолі отримав охоронний статус: що відомо