Джо Байден виступив з промовою щодо нападу Росії (відео)

Президент США Джо Байден виступив з промовою стосовно нападу Росії на Україну.

Ми розуміємо, що свобода завжди переможе тиранію.

Шість днів тому Путін вирішив потрясти основи вільного світу. Він вирішив, що зможе зігнути нас, підпорядкувати, але помилився. Він зіткнувся з тією стіною, з якою навіть не міг уявити. Він зіткнувся з українським народом.

Президент Зеленський, українці – ви надихаєте весь світ. Українські студенти, вчителі – всі перетворилися на солдатів. Зеленський, виступаючи в ООН, сказав: "Світло переможе пітьму".

Так, ми, США, стоїмо пліч-о-пліч з українським народом. Ми знаємо уроки історії: якщо диктатора не зупинити, він іде вперед. Ось чому був створений блок НАТО, в якому 29 країн.

Напад на Україну був нічим не обґрунтований. Путін думав, що посварить нас із Європою, але помилився. Ми разом, ми сильні, ми готуємо коаліцію з волелюбними країнами Європи, щоб віч-на-віч зустрітися з Путіним. Ми боролися з російською брехнею, використовуючи лише правду. І тепер вільний світ закликає Путіна до відповіді. Путін ізольований від світу, як ніколи раніше в історії. Разом із нашими союзниками ми вдаємося до потужних економічних санкцій, роблячи абсолютно безглуздим військовий фонд Путіна.

Сьогодні я заявляю Путіну та російським олігархам, які вкрали мільярди доларів внаслідок правління цього режиму — ми ставимо на цьому крапку. Їхні розкішні апартаменти, їхні яхти — ми їх заарештуємо. Ми з цього дня закриваємо усі польоти з Росії. І лише Путін несе за це відповідальність.

Ми підтримуємо Україну у боротьбі за свободу. Економічна допомога, гуманітарна, військова – ми робимо все, щоб полегшити страждання українського народу.

Наші війська не воюватимуть в Україні. Але США захищатимуть кожен дюйм території НАТО усіма засобами, які є у нашому розпорядженні.

Ми ясно розуміємо, що українці виявляють мужність, але найближчі дні будуть важкі для них. І нехай Путін просувається вперед, український народ не віддасть своєї свободи та своїх 30 років незалежності.

Ми зазнаємо випробувань, але залізна воля українського народу допоможе нам упоратися. Нехай Путін оточив Київ за допомогою своїх танків, але він не може перемогти серця та душі українського народу, їхню любов до свободи. Йому ніколи не вдасться підірвати рішучість вільного світу.

Російське вторгнення в Україну (2 березня, ніч)