Моніторинг повітря у Києві
Фото: unsplash.com

Київську систему моніторингу якості повітря розширили, додавши до неї ще два пункти у Святошинському та Голосіївському районах на додачу до тих п'яти, що вже працюють. Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Нові реферальні пункти моніторингу повітря з'явилися на проспекті Перемоги, 97 та на вулиці Китаївській, 22. Вони відповідають європейським стандартам і є сертифікованими.

Раніше встановлені пункти моніторингу працюють за такими адресами:

  • вул. Архітектора Вербицького (Дарницький район);
  • вул. Харківське шосе, 7/1 (Дніпровський район);
  • вул. Турівська, 28 (Подільський район);
  • просп. Правди, 64 Г (Подільський район);
  • вул. Щусєва, 20 (Шевченківський район).

На нових пунктах моніторингу в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), оксиди азоту (NO, NO2, NOx), оксид вуглецю (СО), діоксид сірки (SO2), озон (О3), бензол (С6Н6), а також метеорологічні показники. Дані фіксуються щохвилини та зберігаються на сервері, а побачити їх можна на сайті asm.kyivcity.gov.ua.

Загалом кількість пунктів моніторингу у Києві планують збільшити до 17 одиниць, щоб отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря в усьому місті, а також напрацювати програми з поліпшення його якості у майбутньому.

На додачу до референтних, у всіх районах столиці працюють понад 40 індикативних пунктів. Вони аналізують повітря за такими показниками, як: пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні у застосунку "Київ Цифровий".

Нагадаємо, у жовтні 2022 року київську систему моніторингу якості повітря інтегрували у сервіс IQAir. Тепер дані з цієї системи відображаються на сайті сервісу.

У Києві створено реєстр дозволів на викиди: що це означає