Будівництво на Осокорках
Фото: comments.ua

Департамент земельних ресурсів КМДА остаточно відстояв у суді земельну ділянку на Осокорках біля озера Тягле площею 74,4 гектара. Про це повідомили у департаменті.

Там розповіли, що компанія "Агрофірма Зодіак" намагалась оскаржити накази Міністерства юстиції України та Держгеокадастру, якими було скасовано її право на користування цією ділянкою. Проте Північний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг ТОВ "Агрофірма "Зодіак".

"Таким чином, земельна ділянка біля озера Тягле в Дарницькому районі залишилась у володінні громади Києва", — зазначили у Департаменті земельних ресурсів.

Нагадаємо, наприкінці січня 2019 року Київрада розірвала договір оренди із забудовником, який планував звести на Осокорках житловий комплекс "Патріотика на озерах". Комплекс мав налічувати 43 будинки заввишки від 24 поверхів. Активісти та місцеві мешканці боролися проти забудови та хотіли перетворити цю територію на екопарк. Згодом столична влада підтримала створення ландшафтного заказника "Осокорківські луки".

Попри розірвання договору оренди, компанія-забудовник продовжила продавати квартири у ЖК "Патріотика на озерах" та кілька разів намагалася відновити будівництво. А у лютому 2020 року Верховний суд навіть частково задовольнив касаційну скаргу забудовника щодо повернення дозволу на будівництво ЖК. 

У 2020 році збанкрутував банк "Аркада", а разом з ним — і компанія-забудовник "Патріотики на озерах". Будівельні роботи на певний час припинились. 

Але у січні 2022-го їх поновив вже інший забудовник Stolitsa Group. Житловий комплекс на Осокорках він будував вже під назвою H2О. Представники девелопера запевняли, що в них є повний пакет дозвільних документів, а будівництво є повністю законним. А у липні минулого року активісти зафіксували на ділянці масовий рух бетоновозів.

У Києві проспект Григоренка продовжать через екопарк Осокорки