Київрада розірвала договори оренди зі скандальним забудовником Осокорків

На засіданні Київради 31 січня столичні депутати підтримали проект рішення, який передбачає розірвання договорів оренди із забудовником, який збирається звести на Осокорках понад 40 багатоповерхівок. Про це повідомляє прес-служба «Київської команди».

За розірвання договорів з ТОВ «Контактбудсервіс» на оренду п’яти земельних ділянок на Осокорках проголосували 77 депутатів. Підставою для цього стала заборгованість забудовника перед міським бюджетом за оренду землі в розмірі 73 млн гривень.

Йдеться про ділянки на озерах розміром майже 91 гектар, які опинилася під загрозою забудови. У жовтні 2017 року забудовник розпочав роботи зі зведення на Осокорках цілого житлового масиву під назвою «Патріотика на озерах».

Фото: informator.ua

Активісти вже давно борються проти забудови озер на Осокорках і хочуть перетворити цю територію в повноцінний екологічний парк. Після протестів місцевих мешканців столичні депутати подали позов до Окружного адмінсуду з метою оскаржити забудову зеленої зони з озерами на Осокорках. А в жовтні минулого року забудовник відновив забудову озер на Осокорках.

Ця територія має унікальну для міста екосистему і є ареалом гніздування і проживання кількох видів диких птахів. Крім того, це єдина велика зелена зона в щільно забудованому районі.

Мер Києва Віталій Кличко в кінці минулого року закликав депутатів підтримати розрив договорів із забудовником екопарку на Осокорках.