У Києві, на вулиці Володимирській, біля Національного музею історії України встановили новий інформаційний стенд, завдяки якому можна дізнатися цікаву інформацію про Десятинну церкву та побачити її у доповненій реальності.Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Ініціатором проєкту є Дмитро Матяш, засновник організації “єМузей”, яка займається оцифруванням музейних цінностей та культурного надбання.
Культурну пам’ятку знищували двічі — під час монгольського штурму столиці у 1240 році та у 1928 році комуністичною диктатурою. Наразі від неї зберігся тільки фундамент.
Щоб побачити церкву в доповненій реальності достатньо відсканувати QR-код на інформаційному борді за допомогою смартфона.
Також можна послухати аудіогід, в якому розповідають про історію першої камʼяної церкви Київської Русі. Крім того, команда “єМузею” розробила 3D-копії трьох хрестів, які знайшли під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви — зараз їх зберігають у Національному музеї історії України.
Більше інформації про Десятинну церкву та її історію, а також 3D-моделі можна побачити на сайті discover.ua.
Раніше “Наш Київ” писав, що у Національному заповіднику “Софія Київська” почали оцифровку масиву графіті ХІ — початку ХVIII ст.