У Софії Київській оцифровують графіті ХІ — початку ХVIII століть: подробиці

У Національному заповіднику “Софія Київська” почали оцифровку масиву графіті ХІ — початку ХVIII ст., які вкривають стіни Софійського собору і яких налічують понад 7,5 тисячі. 

Про це повідомили на сторінці Національного заповідника. У Національному заповіднику “Софія Київська” почали оцифровку масиву графіті ХІ — початку ХVIII ст.Ідею запропонували професори шведського університету Гуннар Альмевік і Джонатан Вестін.

Мета проєкту — за допомогою лазерного сканування, фотограмметрії та технології Reflectance Transformation Imaging (Трансформація зображення за допомогою відтиску) отримати 3D макет зображень графіті для створення їх цифрової документації і зберігання. 

У подальшому інформація, яку зможуть використовувати як науковці, так і широкий загал, зберігатиметься на серверах в Україні і Швеції.   У Національному заповіднику “Софія Київська” почали оцифровку масиву графіті ХІ — початку ХVIII ст.Ініціативу втілюють завдяки напрацюванням Національного заповідника “Софія Київська”, Національного історичного музею України, Ґетеборзького університету і підтримці низки грантодавців — шведських установ, які профінансували придбання необхідного сучасного обладнання: Шведської дослідницької ради FORMAS, Шведської королівської академії літератури, історії та старожитностей, Шведської ради національної спадщини.

Використання провідних технологій, як 3D-скануванням об’ємних структур є дуже важливим, адже подібна цифрова фіксація необхідна для збереження і популяризації культурної спадщини. 

Наразі шведські експерти з Ґетеборзького університету діляться знаннями з українськими фахівцями. У Національному заповіднику “Софія Київська” почали оцифровку масиву графіті ХІ — початку ХVIII ст.Процес цифрової документації достатньо трудомісткий — команда планує завершити перший етап проєкту до кінця цього року.

“Наш Київ” також писав, що на Київщині планують цифровізувати графіті британського художника Бенксі. 

Сквер із інсталяцією графіті Бенксі: нова концепція благоустрою Ірпеня