В понеділок, 11 листопада, у Києві та області відбулися превентивні відключення електроенергії. Світло екстрено вимкнули під час повітряної тривоги. Про причини превентивних відключень світла повідомив гендиректор енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко.
За його словами, превентивні відключення — це необхідні заходи для стабільної роботи енергосистеми в умовах воєнного часу.
"Значна кількість людей забула, що відбувалося на початку 2023 року. А в той час, нагадаю, превентивні відключення були чи не класикою жанру", — наголошує Коваленко.
Чому відбуваються превентивні відключення
Енергосистема України зазнала значних пошкоджень внаслідок російських обстрілів. Для збереження обладнання та забезпечення безперебійної роботи енергосистеми інколи доводиться вдаватися до екстрених відключень. Під час масованих атак енергосистема зазнає перевантажень. Щоб уникнути аварій та пошкодження обладнання, енергетики превентивно вимикають світло. Виробництво електроенергії має відповідати споживанню. Тому для збалансування системи в період обмежених потужностей вводять графіки відключень.
Чому світло повернули не одразу
Одним з основних факторів, що впливають на тривалість відключень електроенергії, є пошкодження теплових електростанцій (ТЕС). Саме вони традиційно забезпечували швидке регулювання виробництва електроенергії в енергосистемі. Оскільки зараз можливості ТЕС обмежені, для підтримання балансу в енергосистемі доводиться залучати інші типи електростанцій, які не завжди призначені для швидкого маневрування потужністю. Після запуску енергоблоку йому необхідно певний час для досягнення робочого режиму. Цей процес не може відбуватися миттєво.
Гендиректор компанії Yasno підкреслив, що світло будуть вимикати "стільки, скільки потрібно".
"Повірте, ніхто не хоче це робити просто так, аби подратувати людей. Але як слушно зауважили, у нас в країні війна. Тож вибачте за незручності", — зазначив керівник енергокомпанії.
Раніше ми писали, що будинок у Києві постачатиме електроенергію в енергомережу України.