З 1 вересня кафе, барам та ресторанам Києва дозволили працювати до 23:00. Відповідне рішення прийняла Рада оборони міста.
Як вплине можливість працювати на одну годину довше на прибуток закладів та на умови їх роботи у місті, "Нашому Києву" розповіла директорка компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова.
За її словами, ресторани протягом довгого часу боролись за право працювати та продавати алкоголь до 23:00, адже такий графік міг підвищити їхній прибуток на 10-15%.
"Для кав’ярень чи фастфудів це не так важливо, адже їхні часи роботи ранкові. А от для барів та ресторанів з вечерею та алкоголем подовження роботи означає можливість вижити", — розповіла засновниця ресторанної асоціації.
Для того, щоб отримати дозвіл на продаж алкоголю, та загалом продовжити роботу закладів, учасники асоціації ініціювали особисті зустрічі з мером Віталієм Кличком. Зокрема, у серпні цього року відбулася пресконференція на цю тему.
"Коли ми звертались до адміністрації з проханням продовжити роботу закладів до 23-ої, основним аргументом було те, що комендантська година вже досить тривалий час починається о 00:00, а не о 23:00, як це було раніше. Все літо ресторани працювали до 22:00. Їх активно перевіряли, штрафували, якщо вони затримувались хоч на трохи через прибирання. Це призводило до конфліктів між бізнесом та владою, поліцією".
Ще одним аргументом для подовження роботи закладів у Києві було те, що у Львові, Дніпрі та Одесі таке розпорядження вже прийняли. Докази спрацювали, навіть з бонусом, зазначає Насонова, бо в ресторанах та барах столиці до 23:00 тепер можна продавати ще й алкоголь.
Більше про те, як сьогодні виживають кафе та ресторани, що чекає ресторанний бізнес найближчим часом — читайте у повному інтерв'ю Ольги Насонової.